İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Elmi şurasının iclası keçirilmişdir
2 dekabr 2021-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) laboratoriyalarının 2021-ci il üzrə hesabatları dinlənilmişdir. Tədbirdə İnstitutun rəhbərliyi, Elmi şura üzvləri, müvafiq laboratoriya və şöbə əməkdaşları iştirak etmişdirlər.
İclası İSİ-nin icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov açaraq gündəlikdəki məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırdı.
İclasda institutun Dinamik sistemlərin kompüter modelləşdirilməsi, Neft sənayesində nano-texnologiyaların tətbiqinin riyazi modelləşdirmə, Fiziki, bioloji və iqtisadi proseslərdə idarəetmənin riyazi analizi, Tətbiqi ehtimal-statistik metodlar laboratoriyalarının və Təhsil şöbəsinin 2021-ci il üzrə hesabatları dinlənilmişdir. Sonra şura üzvləri tərəfindən suallar səsləndirildi, geniş müzakirələr aparıldı və hesabatlar müsbət qiymətləndirildi.
Daha sonra şura üzvləri tərəfindən İSİ-də müvafiq laboratoriya və şöbə müdiri vəzifələrinə seçkilərin keçirilməsi müzakirə olundu, səsə qoyularaq müvafiq qəaralar qəbul edildi. Seçkilərin nəticələri ilə bağlı Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsi (FRTEB) qarşısında vəsatət qaldırılması qərara alındı.
Sonda institutun icraçı direktoru Əminağa Sadıqov iclasa yekun vuraraq təqdim olunan hesabatları müsbət qiymətləndirdi, qarşıda duran əsas vəzifələrin yerinə yetirilməsi üçün müəyyən tövsiyələrini səsləndirdi.

A meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems took place
Annual reports of the laboratories of the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS for 2021 were presented on December 2, 2021. The meeting was attended by the administration of the institute, members of the Science Council, employees of laboratories and departments.
Opening the meeting, Executive Director of ICS Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov informed the participants about the issues on the agenda.
The annual reports for 2021 were presented at the meeting by Laboratory of computer modeling of dynamic systems, Laboratory of mathematical modeling of the application of nanotechnology in the oil industry, Laboratory of mathematical analysis of control in physical, biological and economic processes, Laboratory of applied probabilistic statistical methods and Education department. Then the council members asked their questions, extensive discussions were held, and the reports were positively evaluated.
Then the members of the council discussed the election of the heads of the relevant laboratories and departments, as well as other personnel issues of the ICS, held a vote and made appropriate decisions. It was decided to submit a petition to the Division of Physical, Mathematical and Technical Sciences (DPMTS) regarding the election results.
In conclusion, Executive Director Aminaga Sadigov summed up the results of the meeting, positively assessed the reports and gave specific recommendations on the implementation of the main objectives.