AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda koronavirusa qarşı növbəti dəfə dezinfeksiya işləri həyata keçirilib
06.12.2021 / Xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda koronavirusun yayılmasının qarşısının alınması, müəssisə işçilərinin sağlamlığı və təhlükəsizliyinin qorunması məqsədilə mütəmadi olaraq sanitar-dezinfeksiya və digər qabaqlayıcı tədbirlər həyata keçirilir.
Bu məqsədlə 3 dekabr 2021-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda növbəti dəfə tibbi-profilaktik və dezinfeksiya işləri görülüb. İnstitutun nəzarət-buraxılış məntəqəsi, ərazisi, inzibati binanın otaqları, konfrans zalı və dəhlizləri dezinfeksiya olunub.
Qeyd edək ki, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələb və tövsiyələrinə ciddi şəkildə əməl olunur. Əməkdaşlar İnstituta tibbi maska ilə buraxılır, sosial məsafə gözlənilir və şəxsi gigiyena qaydalarına ciddi nəzarət olunur.

Anti-COVID-19 disinfection has been carried out at the Institute of Control Systems of ANAS
The Institute for Control Systems regularly conducts sanitation and disinfection and other preventive measures to prevent the spread of COVID-19 and protect the health and safety of employees.
To this end, preventive and disinfection work was once again carried out at the Institute of Control Systems on 3 december 2021. The checkpoint, territory, premises of the administrative building, conference hall and corridors of the institute were disinfected.
It should be noted that in strict compliance with the requirements and recommendations of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers, employees of the Institute are allowed into the building in medical masks, social distance is observed and personal hygiene rules are strictly controlled.