AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda koronavirusa qarşı növbəti dəfə dezinfeksiya işləri həyata keçirilib
06.12.2021 / Xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda koronavirusun yayılmasının qarşısının alınması, müəssisə işçilərinin sağlamlığı və təhlükəsizliyinin qorunması məqsədilə mütəmadi olaraq sanitar-dezinfeksiya və digər qabaqlayıcı tədbirlər həyata keçirilir.
Bu məqsədlə 3 dekabr 2021-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda növbəti dəfə tibbi-profilaktik və dezinfeksiya işləri görülüb. İnstitutun nəzarət-buraxılış məntəqəsi, ərazisi, inzibati binanın otaqları, konfrans zalı və dəhlizləri dezinfeksiya olunub.
Qeyd edək ki, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələb və tövsiyələrinə ciddi şəkildə əməl olunur. Əməkdaşlar İnstituta tibbi maska ilə buraxılır, sosial məsafə gözlənilir və şəxsi gigiyena qaydalarına ciddi nəzarət olunur.

В Институте систем управления НАНА проведены очередные дезинфекционные работы против коронавируса
Институт систем управления регулярно проводит санитарно-дезинфекционные и другие профилактические мероприятия для предотвращения распространения коронавируса и защиты здоровья и безопасности сотрудников.
С этой целью 3 декабря 2021 года в Институте систем управления в очередной раз были проведены медико-профилактические и дезинфекционные работы. Проведена дезинфекция
контрольно-пропускного пункта, территории, помещений административного корпуса, конференц-зала и коридоров института.
Следует отметить, что в Институте систем управления неукоснительно соблюдаются требования и рекомендации Оперативного штаба при Кабинете Министров. Сотрудники допускаются в институт в медицинских масках, соблюдается социальная дистанция, строго контролируются правила личной гигиены.