İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı beynəlxalq konfransda iştirak etmişdir
7-8 dekabr 2021-ci il tarixlərində interaktiv platformada təhsildə yeni təhsil texnologiyalarına dair “Edcrunch Glocal - yeni təhsil təcrübəsinin layihələndirilməsi” mövzusunda onlayn formatda konfrans keçirilmişdir.
EdCrunch təhsildə yeni texnologiyalar üzrə Avropanın ən böyük konfransıdır. Konfrans təhsil sisteminin inkişafına və təhsil sahəsində smart texnologiyaların tətbiqinə həsr olunub. Ağıllı şəhərlər, yaşıl enerji, rəqəmsal texnologiyalar, distant iş, əmək bazarının transformasiyası kimi qlobal inkişafda əldə olunan nailiyyətlər rəqəmsal istifadəçi təcrübəsinin dəyişdirilməsi zərurətinə və təhsil sistemi üçün artan gözləntilərə səbəb olur. Tədbirdə müxtəlif ölkələrdən olan ümumi, ali və əlavə təhsil müəllimləri, elmi tədqiqatçılar, tərtibatçılar, siyasətçilər, İT şirkətlərinin təsisçiləri, investorlar, EdTech bazarının liderləri çıxış ediblər.
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun “Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya” şöbəsinin elmi işçisi Valeriya Puşnova onlayn videokonfransda iştirak etmiş və ona sertifikat təqdim edilmişdir.
Konfransda yeni imkanlar - həm ənənəvi, həm də distant formada təhsil sahəsinin təkmilləşdirilməsi, ən yaxşı təhsil təcrübəsinin əldə edilməsi üçün nəzəri metodlar və praktiki vasitələr müzakirə edilib.

7-8 декабря 2021 года на интерактивной платформе прошла онлайн-конференция по новым образовательным технологиям в образовании “Edcrunch Glocal – Проектирование нового образовательного опыта”.
EdCrunch — крупнейшая в Европе конференция по новым технологиям в образовании. Конференция посвящена вопросам развития образовательной системы и применению умных технологий в области обучения.
Такие достижения в мировом развитии как умные города, зеленая энергетика, цифровые технологии, удаленная работа, трансформация рынка труда, приводят к необходимости изменения пользовательского цифрового опыта и возрастающим ожиданиям к системе образования. На конференции выступают эксперты из разных стран: учителя - общего, высшего и дополнительного образования, научные исследователи, разработчики, политики, основатели ИТ компаний, инвесторы, лидеры EdTech-рынка.
В онлайн-видеоконференции приняла участие научный сотрудник отдела «Международные связи и инновация» Института Систем Управления НАНА Пушнова Валерия и была награждена именным сертификатом.
На конференции были обсуждены новые возможности – теоретические методы и практические инструменты для усовершенствования сферы образования, как в традиционной, так и в дистанционной форме, и получения наилучшего образовательного опыта.