10 dekabr 2021-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) üzvləri və digər əməkdaşları Ulu Öndər Heydər Əliyevin vəfatının 18-ci ildönümü münasibəti ilə məzarını ziyarət ediblər.
GAMŞ üzvləri Ulu Öndər Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsinə bəslədikləri dərin hörmət və ehtiram əlaməti olaraq məzarı üzərinə əklil və gül dəstələri qoyub, ruhu qarşısında baş əyiblər.
Görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi anılıb, məzarı üzərinə tər çiçəklər düzülüb.
Ümummilli Liderin mənalı ömrünün əsas qayəsi Vətənə, xalqa məhəbbət, Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsi, ölkənin inkişafı, əhalinin rifah halının yaxşılaşdırılması ilə bağlı olmuşdur. H.Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövr çoxəsrlik dövlətçilik tarixinin ən şanlı səhifələrindəndir. Məhz Ümummilli Liderin gərgin əməyi və qətiyyəti sayəsində yeni, müasir Azərbaycan dövləti qurulmuş, dünya məkanında öz layiqli yerini tutmuşdur.
Xalqımız bundan sonra da gələcək nəsillər üçün böyük məktəb olan Heydər Əliyevin zəngin siyasi irsindən faydalanacaq, ideyaları əsasında tərəqqi yolunda əmin addımlarla irəliləyəcək.Ömrünü xalqına həsr edən, milləti, dövləti üçün misilsiz xidmətlər göstərən Ulu Öndər Heydər Əliyevin xatirəsi daim qəlblərdə yaşayacaq.

10 декабря 2021 года члены Совета молодых ученых и специалистов (СМУС) и другие сотрудники Института систем управления НАНА (ИСУ) посетили могилу Общенационального лидера Гейдара Алиева по случаю 18-летия со дня его смерти.
В знак глубокого уважения к незабываемой личности Общенационального лидера Гейдара Алиева члены СМУС возложили венки и цветы к его могиле и почтили его память.
Также сотрудники почтили память выдающегося офтальмолога, академика Зарифы Алиевой, и к ее могиле были возложены живые цветы.
Главная цель содержательной жизни общенационального лидера была связана с любовью к Родине, народу, укреплением государственной независимости Азербайджана, развитием страны, улучшением благосостояния населения. Период управления Гейдара Алиева нашей страной - одна из самых ярких страниц многовековой истории государственности. Благодаря упорному труду и решимости Общенационального лидера было создано новое современное азербайджанское государство, которое заняло достойное место в мире.
Наш народ и впредь будет пользоваться богатым политическим наследием Гейдара Алиева, являющимся великой школой для будущих поколений, уверенно идти вперед по пути прогресса, построенного на его идеях. В сердцах всегда будет жить память о великом лидере Гейдаре Алиеве, посвятившем жизнь своему народу, оказавшем неоценимые услуги нации, государству.