10 dekabr 2021-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) üzvləri və digər əməkdaşları Ulu Öndər Heydər Əliyevin vəfatının 18-ci ildönümü münasibəti ilə məzarını ziyarət ediblər.
GAMŞ üzvləri Ulu Öndər Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsinə bəslədikləri dərin hörmət və ehtiram əlaməti olaraq məzarı üzərinə əklil və gül dəstələri qoyub, ruhu qarşısında baş əyiblər.
Görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi anılıb, məzarı üzərinə tər çiçəklər düzülüb.
Ümummilli Liderin mənalı ömrünün əsas qayəsi Vətənə, xalqa məhəbbət, Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsi, ölkənin inkişafı, əhalinin rifah halının yaxşılaşdırılması ilə bağlı olmuşdur. H.Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövr çoxəsrlik dövlətçilik tarixinin ən şanlı səhifələrindəndir. Məhz Ümummilli Liderin gərgin əməyi və qətiyyəti sayəsində yeni, müasir Azərbaycan dövləti qurulmuş, dünya məkanında öz layiqli yerini tutmuşdur.
Xalqımız bundan sonra da gələcək nəsillər üçün böyük məktəb olan Heydər Əliyevin zəngin siyasi irsindən faydalanacaq, ideyaları əsasında tərəqqi yolunda əmin addımlarla irəliləyəcək.Ömrünü xalqına həsr edən, milləti, dövləti üçün misilsiz xidmətlər göstərən Ulu Öndər Heydər Əliyevin xatirəsi daim qəlblərdə yaşayacaq.

On December 10, 2021, members of the Council of Young Scientists and Specialists (CYSS) and other employees of the Institute of Control Systems of ANAS (ICS) visited the grave of National Leader Heydar Aliyev on the occasion of the 18th anniversary of his death.
As a sign of deep respect for the unforgettable personality of the National Leader Heydar Aliyev, the CYSS members laid wreaths and flowers at his grave and honored his memory.
Also, the employees honored the memory of the outstanding ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva, and fresh flowers were laid at her grave.
The main goal of the meaningful life of the National Leader was love for the Motherland, the people, strengthening the state independence of Azerbaijan, developing the country, improving the well-being of the population. The period of Heydar Aliyev's leadership in Azerbaijan is one of the brightest pages in the centuries-old history of statehood. Thanks to the hard work and determination of the National Leader, a new modern Azerbaijani state was created and took its rightful place in the world.
Our people will continue to use the rich political heritage of Heydar Aliyev, which is a great school for future generations, and confidently move forward along the path of progress built on his ideas. The memory of the Great Leader Heydar Aliyev, who dedicated his life to his people, whose contribution to the nation and the state is invaluable, will always live in our hearts.