İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda “Sabahın alimləri” müsabiqəsinə hazırlaşan şagirdlərlə növbəti görüş keçirilmişdir
13.12.2021 / Xəbərlər
Məlum olduğu kimi, Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə 2012-ci ildən etibarən Azərbaycanın ümumtəhsil müəssisələrinin IX-XI siniflərində təhsil alan şagirdləri üçün “Sabahın alimləri” Respublika Müsabiqəsi keçirilir. AMEA-nın elmi müəssisələri, o cümlədən İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) layihələrə elmi dəstək verirlər.
2022-ci ilin fevral ayında keçirilməsi nəzərdə tutulan növbəti layihədə iştirak edəcək 189-190 saylı tam orta məktəbin komandasına institutun laboratoriya rəhbəri, t.e.d., dosent Fəhrad Paşayev rəhbərlik edir. Layihəyə hazırlıq məqsədilə şagirdlər üçün AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkına (YT Park) ekskursiya təşkil edilmiş, daha sonra institutda məktəbin direktoru, riyaziyyat müəllimi və şagirdlərlə görüş təşkil edilmişdir. Müsabiqəyə təqdim olunacaq layihə üzərində iş məqsədilə mütəmadi olaraq həm əyani, həm də onlayn formada şagirdlərlə görüşlər keçirilir.
Növbəti görüş 13 dekabr 2021-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda baş tutmuşdur. Komandaya elmi rəhbərlik edən Fəhrad Paşayev müsabiqəyə təqdim olunacaq layihə üzərində işin gedişatı barədə şagirdlərlə müzakirələr aparmış, öz fikir və tövsiyələrini bildirmişdir.

Another meeting with schoolchildren preparing for the "Scientists of Tomorrow" competition was held at the Institute of Control Systems
13.12.2021 / Conferences, assemblies
As you know, the republican competition "Scientists of Tomorrow" has been held on the initiative of the Ministry of Education since 2012 for students of the 9-11ер grades of general educational institutions of Azerbaijan. Scientific institutions of ANAS, including the Institute of Control Systems (ICS), provide scientific support to the projects.
The team of comprehensive secondary school No. 189-190, which will take part in the next project, scheduled for February 2022, is supervised by Associate Professor Fakhrad Pashayev, DSc (Engineering), Head of Laboratory at the institute. As part of the preparation for the project, an excursion to the High Technologies Park of ANAS was organized for students, then a meeting with the principal, mathematics teacher and students of the school was held at the institute. Offline and online meetings with students are regularly held in order to work on the project that will be submitted to the competition.
Another such meeting took place at the Institute of Control Systems on December 13, 2021. The academic supervisor leader of the team Fakhrad Pashayev discussed with the students the progress of work on the project and shared expressed his views and recommendations.