İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı “Sabahın alimləri” XI Respublika müsabiqəsində mütəxəssis alim qismində iştirak edir
29.12.2021 / Mühüm xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Fiziki, bioloji və iqtisadi proseslərdə idarəetmənin riyazi analizi laboratoriyasının müdiri, r.e.d. İlqar Məmmədov  “Sabahın alimləri” XI Respublika müsabiqəsində mütəxəssis alim qismində iştirak edir.
Riyaziyyat fənnindən “Sabahın alimləri” XI Respublika müsabiqəsinə ölkə üzrə 45 layihə təqdim olunub. İ.Məmmədov Heydər Əliyev adına liseyin 11-ci sinif şagirdləri və riyaziyyat müəllimi ilə birlikdə  “İxtiyari düzbucaqlı üçbucaq üçün hipotenuz və katetlər arasında bərabərsizlik şəklində olan münasibətlər” və “Monoton funksiyalar üçün inteqral bərabərsizliklər” adlı  iki müxtəlif  layihə üzrə “Sabahın alimləri” XI Respublika müsabiqəsində iştirak edir.

Сотрудник Института систем управления участвует в XI Республиканском конкурсе "Ученые завтрашнего дня" в качестве ученого-специалиста
29.12.2021 /
Заведующий лабораторией математического анализа управления в физических, биологических и экономических процессах Института систем управления (ИСУ), д.м.н. Ильгар Мамедов участвует в XI Республиканском конкурсе ”Ученые завтрашнего дня" в качестве ученого-специалиста.
На XI Республиканский конкурс “Ученые завтрашнего дня” по математике было представлено 45 проектов. И. Мамедов вместе с учениками 11-го класса лицея имени Гейдара Алиева и учителем математики представлен на XI Республиканском конкурсе “Ученые завтрашнего дня” по двум проектам: “Отношения в виде неравенства между гипотенузой и катетами для произвольного прямоугольного треугольника” и “Интегральные неравенства для монотонных функций”.