İdarəetmə Sistemləri İnstitutu və Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyası birgə əməkdaşlığa başladı
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) İdarəetmə Sistemləri İnstitutu və Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyası (AGMA) birgə əməkdaşlığa başladı.
Son illər müəllimlərin peşəkarlığı və səriştəliliyi tez-tez gündəmə gəlir. Peşəkarlıqla səriştəliliyin müəllimdə cəmləşməsi onun pedaqoji ustalığının əsas əlamətləri kimi qeyd olunur.
Apardığımız araşdırmaların nəticəsində müəyyən etdik ki, region müəllimlərində texniki bacarıqların inkişaf etdirilməsinə böyük ehtiyac vardır.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun gənc müəllimləri və magistr tələbələri, gənc müəllimlərə texniki bacarıqların artırılması məqsədilə təlimlər keçəcəklər.
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitu tərəfindən layihənin koordinasiyası "İnformasiyanın intellektual emal sistemləri" laboratoriyasının dissertantı və elmi işçisi Hidayetzadə Səyyarə tərəfindən həyata keçiriləcəkdir.
Bu layihə gənc müəllimləri böyük motivasiya edəcək və Azərbaycanın gələcəyi olan istedadlı yeni nəslin inkişafı üçün böyük imkanlar yaradacaqdır.

Институт систем управления и Ассоциация молодых учителей Азербайджана начали сотрудничество
Институт систем управления Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) и Ассоциация молодых учителей Азербайджана (АМУА) начали совместное сотрудничество.
В последние годы профессионализм и компетентность педагогов часто стоят на повестке дня. Профессионализм и компетентность педагога — это основные признаки педагогического мастерства.
В результате проведенных нами исследований мы установили, что существует большая потребность в развитии технических навыков у педагогов региона.
Молодые преподаватели и магистранты Института систем управления проведут тренинги для молодых преподавателей с целью повышения их технических навыков.
Координацию проекта со стороны Института систем управления НАНА будет осуществлять диссертант и научный сотрудник лаборатории систем интеллектуальной обработки информации Саяра Гидаятзаде.
Этот проект создаст большую мотивацию для молодых педагогов и большие возможности для развития талантливого нового поколения — будущего Азербайджана.