İdarəetmə Sistemləri İnstitutu və Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyası birgə əməkdaşlığa başladı
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) İdarəetmə Sistemləri İnstitutu və Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyası (AGMA) birgə əməkdaşlığa başladı.
Son illər müəllimlərin peşəkarlığı və səriştəliliyi tez-tez gündəmə gəlir. Peşəkarlıqla səriştəliliyin müəllimdə cəmləşməsi onun pedaqoji ustalığının əsas əlamətləri kimi qeyd olunur.
Apardığımız araşdırmaların nəticəsində müəyyən etdik ki, region müəllimlərində texniki bacarıqların inkişaf etdirilməsinə böyük ehtiyac vardır.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun gənc müəllimləri və magistr tələbələri, gənc müəllimlərə texniki bacarıqların artırılması məqsədilə təlimlər keçəcəklər.
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitu tərəfindən layihənin koordinasiyası "İnformasiyanın intellektual emal sistemləri" laboratoriyasının dissertantı və elmi işçisi Hidayetzadə Səyyarə tərəfindən həyata keçiriləcəkdir.
Bu layihə gənc müəllimləri böyük motivasiya edəcək və Azərbaycanın gələcəyi olan istedadlı yeni nəslin inkişafı üçün böyük imkanlar yaradacaqdır.

Collaboration between the Institute of Control Systems and the Association of Young Teachers of Azerbaijan
06.01.2022 /
The Institute of Control Systems of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) and the Association of Young Teachers of Azerbaijan (AYTA) have started collaboration.
In recent years, the professionalism and competence of teachers have often put on the agenda as are the main attributes of pedagogical excellence.
As a result of our research, we have established that there is a great need for the development of technical skills among teachers in the region.
Young teachers and Master's students of the Institute of Control Systems will conduct trainings for young teachers in order to improve their technical skills.
The coordination of the project from the side of the Institute of Control Systems of ANAS will be carried out by the dissertationist and researcher of the Laboratory of intelligent information processing systems Sayyara Hidayatzade.
This project will create great motivation for young teachers and great opportunities for the growth of a talented new generation, which is the future of Azerbaijan.