AMEA-nın müxbir üzvü Ağası Məlikov Mahatma Qandi Universitetində yaradılmış dissertasiya şurasının sədri təyin edilib
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Ağası Məlikov Hindistanın Mahatma Qandi Universitetində P.Beenanın “İstehsalı və təkrar tətilləri olan xidmət-ehtiyatlanma sistemlərinin tədqiqi” mövzusunda fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün yaradılmış dissertasiya şurasının sədri təyin edilib.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl də A. Məlikov Hindistanın bir neçə universitetində tətbiqi riyaziyyat üzrə yaradılmış dissertasiya şuralarının üzvü və sədri seçilmişdir.

Corresponding Member of ANAS Agasi Melikov has been appointed Chairman of the Dissertation Council at Mahatma Gandhi University
06.01.2022 /
Corresponding Member of ANAS, Head of Laboratory at the Institute of Control Systems of ANAS Professor Agasi Melikov has been appointed Chairman of the Viva-voce Board at Mahatma Gandhi University for the defense of the dissertation "A STUDY ON QUEUEING INVENTORY SYSTEMS WITH PRODUCTION AND MULTIPLE VACATIONS" by P. Beena.
It should be noted that A. Melikov was appointed member and chairman of councils for the defense of dissertations in applied mathematics at various universities of India many times before as well.