AMEA-nın müxbir üzvü Ağası Məlikov Mahatma Qandi Universitetində yaradılmış dissertasiya şurasının sədri təyin edilib
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Ağası Məlikov Hindistanın Mahatma Qandi Universitetində P.Beenanın “İstehsalı və təkrar tətilləri olan xidmət-ehtiyatlanma sistemlərinin tədqiqi” mövzusunda fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün yaradılmış dissertasiya şurasının sədri təyin edilib.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl də A. Məlikov Hindistanın bir neçə universitetində tətbiqi riyaziyyat üzrə yaradılmış dissertasiya şuralarının üzvü və sədri seçilmişdir.

Член-корреспондент НАНА Агаси Меликов назначен председателем диссертационного совета Университета Махатмы Ганди
Заведующий лабораторией Института систем управления, Член-корреспондент НАНА Агаси Меликов назначен председателем диссертационного совета Университета Махатмы Ганди по защите диссертации П. Беена на тему "Исследование систем обслуживания-запасания с производством и множественными отпусками".
Отметим, что А. Меликов и ранее был неоднократно назначен членом, а также председателем советов по защите диссертаций по прикладной математике в различных университетах Индии.