08.01.2022 / Dissertasiya şurasının iclasları
7 yanvar 2022-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən D1.20 dissertasiya şurasının 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə  Elmi seminarının iclasında iddiaçı Əliyeva Arzu Qabil qızının Texnika  üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün yerinə yetirdiyi «Ali təhsil müəssisəsinin avtomatlaşdırılmış korporativ  alətinin arxitekturasının işlənməsi» mövzusunda təqdim etdiyi dissertasiya işinin müzakirəsi keçirilmişdir.
Dissertasiya işi müdafiə şurasının qərarı ilə növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.
Müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər” əsasında keçirilmişdir.

Состоялось заседание научного семинара диссертационного совета
7 января 2022 года на заседании научного семинара по специальности 1203.01- «Компьютерные науки» Диссертационного совета D1.20 при Институте систем управления (ИСУ) состоялось обсуждение диссертации Алиевой Арзу Габиль гызы «Разработка архитектуры автоматизированного корпоративного инструмента высшего учебного заведения» на соискание ученой степени доктора философских наук по технике.
Решением Диссертационного совета диссертационная работа рекомендована к представлению на следующий этап.
Обсуждение проводилось в соответствии с «Требованиями», утвержденных решением Президиума Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 29.01.2021 г. об организации и проведении обсуждений на научных семинарах, функционирующих при диссертационных советах в период особого карантинного режима.