İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların qış imtahan sessiyası uğurla başa çatmışdır
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Prezidentinin 21 dekabr 2021-ci il tarixli 590 №-li sərəncamına əsasən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların 2021/2022-ci tədris ili üzrə qış imtahan sessiyası keçirilmişdir.
Sessiya ərzində “Kömpüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə I kursda təhsil alan 7 magistrant ümumilikdə 8 imtahanda, II kursda təhsil alan 3 magistrant isə ümumilikdə 9 imtahanda iştirak etmişdir.
31 yanvar 2022-ci il tarixində qış imtahan sessiyasının son imtahanı I kurs magistrantlar üçün keçirilmişdir. “Kömpüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə təhsil alan magistrantlar fənn müəllimi, texnika elmləri doktoru, dosent Fəhrad Paşayevin tədris etdiyi “İdarəetmədə paylanmış informasiya sistemləri” fənnindən imtahanda iştirak ediblər. İmtahanda İnstitutun Təhsil Şöbəsinin müdiri, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Quliyeva da iştirak etmişdir.
Bununla da, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2021/2022-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası başa çatmışdır.

The winter exam session of Master's students at the Institute of Control Systems successfully completed
31.01.2022 /
Following to the decree of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences No. 590 dated December 21, 2021 "On holding the winter exam session for Master's students of ANAS", the winter exam session for the 2021/2022 academic year was held.
During the session, 7 first-year Master's students majoring in "Computer Science" and "Process Automation Engineering" took a total of 8 exams, and and 3 second-year Master's students majoring in the same specialties took 9 exams.
On January 31, 2022, the last exam of the winter exam session were held for the first-year Master's students. Master's students majoring "Computer Science" and "Process Automation Engineering" took part in the exam on the subject "Distributed information systems in control" taught by Associate Professor Fakhrad Pashayev, DSc in Engineering. Sevinj Guliyeva, Head of the Education Department of the Institute, PhD in Mathematics, also took part in the exams.
Thus, the winter exam session for the 2021/2022 academic year has been successfully completed at the Institute of Control Systems.