Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma VIII Beynəlxalq konfransı keçiriləcək
24-26 avqust 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma VIII Beynəlxalq konfransı keçiriləcək. Bu konfrans idarəetmə və optimallaşdırma sahəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tədqiqatçılar və praktikantlar üçün müzakirə və fikir mübadiləsi baxımından geniş imkanlar yaradacaq.
Konfransın mövzularına “İdarəetmə nəzəriyyəsi”, “Optimallaşdırma”, “İntellektual sistemlər”, "Fazi idarəetmə”, “Şəbəkə və telekommunikasiya”, “Ədədi və hesablama metodları”, “Riyazi modelləşdirmə və simulyasiya”, “Sənaye və iqtisadiyyatda tətbiqlər”, “İdentifkasiya”, “Fiziki problemlərdə optimallaşdırma prosedurlarının tətbiqi” kimi istiqamətlər daxildir.
Qeydiyyat və referatın təqdim edilməsi üçün son tarix: 01.06.2022
Qəbul haqqında bildiriş: 30.06.2022
Yekun məqalənin təqdim edilməsi üçün son tarix: 30.11.2022
Fəxri konfrans sədrləri
Rəşad Nəbiyev - Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat naziri
Elçin Babayev - Bakı Dövlət Universitetinin rektoru
Təşkilatçılar
Fikrət Əliyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat Elmi Tədqiqat İnstitutunun direktoru
Əli Abbasov - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru
Tamer Başar - Təkmil Araşdırmalar Mərkəzinin direktoru, ABŞ Urbana-Şampeyn İllinoys Universitetində Elektrik və Kompüter Mühəndisliyi kafedrasının professoru
Rövşən Rüstəmov - Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat nazirinin müavini
Qeydiyyatdan keçmək və daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün konfransın rəsmi veb səhifəsinə keçid edə bilərsiniz:

The 8th International Conference on Control and Optimization with Industrial Applications will be held
03.03.2022 /
The 8th International Conference on Control and Optimization with Industrial Application (COIA 2022) will be held on August 24-26, 2022, with the support of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan. This conference will offer an excellent forum for discussion and exchange of ideas for researchers and practitioners in the field of control and optimization from all over the world.
The conference topics include "Control Theory", "Optimization", "Intelligent Systems", "Fuzzy Control", "Networks and Telecommunications", "Numerical and Computational Methods", "Mathematical Modeling and Simulation", "Industry and Economics", "Identification", "Applications of Optimization Procedures in Physical Problems".
Registration and Abstract submission deadline:   01.06.2022
Notification of acceptance deadline:   30.06.2022
Full paper submission deadline:     30.11.2022
Honorary Conference Chairs
Rashad Nabiyev - Minister of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan
Elchin Babayev - Rector of Baku State University
Organizers
Fikret Aliev – Full member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Director of the Institute of Applied Mathematics, Baku State University
Ali Abbasov –  Full member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, General Director of the Institute of Control Systems,
Tamer Başar – Director of the Center for Advanced Study, Swanlund Chair and CAS Professor of Department of Electrical and Computer Engineering, University of Illinois at Urbana-Champaign, USA
Rovshan Rustamov - Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan