Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma VIII Beynəlxalq konfransı keçiriləcək
24-26 avqust 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma VIII Beynəlxalq konfransı keçiriləcək. Bu konfrans idarəetmə və optimallaşdırma sahəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tədqiqatçılar və praktikantlar üçün müzakirə və fikir mübadiləsi baxımından geniş imkanlar yaradacaq.
Konfransın mövzularına “İdarəetmə nəzəriyyəsi”, “Optimallaşdırma”, “İntellektual sistemlər”, "Fazi idarəetmə”, “Şəbəkə və telekommunikasiya”, “Ədədi və hesablama metodları”, “Riyazi modelləşdirmə və simulyasiya”, “Sənaye və iqtisadiyyatda tətbiqlər”, “İdentifkasiya”, “Fiziki problemlərdə optimallaşdırma prosedurlarının tətbiqi” kimi istiqamətlər daxildir.
Qeydiyyat və referatın təqdim edilməsi üçün son tarix: 01.06.2022
Qəbul haqqında bildiriş: 30.06.2022
Yekun məqalənin təqdim edilməsi üçün son tarix: 30.11.2022
Fəxri konfrans sədrləri
Rəşad Nəbiyev - Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat naziri
Elçin Babayev - Bakı Dövlət Universitetinin rektoru
Təşkilatçılar
Fikrət Əliyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat Elmi Tədqiqat İnstitutunun direktoru
Əli Abbasov - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru
Tamer Başar - Təkmil Araşdırmalar Mərkəzinin direktoru, ABŞ Urbana-Şampeyn İllinoys Universitetində Elektrik və Kompüter Mühəndisliyi kafedrasının professoru
Rövşən Rüstəmov - Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat nazirinin müavini
Qeydiyyatdan keçmək və daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün konfransın rəsmi veb səhifəsinə keçid edə bilərsiniz:

Состоится VIII Международная конференция по управлению и оптимизации в промышленном применении
24-26 августа 2022 года при поддержке Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики пройдет VIII Международная конференция по управлению и оптимизации в промышленном применении (COIA 2022). Эта конференция предоставит широкие возможности для обсуждения и обмена мнениями для исследователей и практиков со всего мира в области управления и оптимизации.
Темы конференции: «Теория управления», «Оптимизация», «Интеллектуальные системы», «Нечеткое управление», «Сети и телекоммуникации», «Численные и вычислительные методы», «Математическое моделирование и симуляция», «Приложения в промышленности и экономике», «Идентификация»», «Применение оптимизационных процедур в физических задачах».
Крайний срок регистрации и подачи тезисов: 01.06.2022
Уведомление о приеме: 30.06.2022
Крайний срок подачи окончательной статьи: 30.11.2022
Почетные председатели конференции
Рашад Набиев - Министр цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики
Эльчин Бабаев - ректор Бакинского государственного университета
Организаторы
Фикрет Алиев - действительный член Национальной академии наук Азербайджана, директор Научно-исследовательского института прикладной математики Бакинского государственного университета.
Али Аббасов - действительный член Национальной академии наук Азербайджана, генеральный директор Института систем управления
Тамер Башар — директор Центра перспективных исследований, профессор кафедры электротехники и вычислительной техники в Университете Иллинойса в Урбана-Шампейн, США