“Şuşanın Rəqəmsal Müəllimləri adlı tədbirlərin təşkili" layihəsi çərçivəsində 6, 7, 12 və 13 mart tarixlərində həyata keçirilən təlimlər sona çatıb
14.03.2022 / Mühüm xəbərlər
Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən və 1 fevral - 30 aprel 2022-ci il tarixlərində icra olunan “Şuşanın Rəqəmsal Müəllimləri adlı tədbirlərin təşkili" layihəsi çərçivəsində 6, 7, 12 və 13 mart tarixlərində həyata keçirilən təlimlər sona çatıb. Təlimləri AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşları Səyyarə Hidayətzadə, Pünar Quliyeva və Aytac Mustafazadə keçiblər.
Təlimlərdə müəllimlərə “Google for Education” platforması əsasında müxtəlif texnologiyalardan istifadə etməklə dərs prosesini asanlaşdırmağın, dərsə daha çox zaman ayırmağın yolları və faydaları tədris olunaraq XXI əsrin tələblərinə uyğun təhlükəsiz və məsuliyyətli vətəndaş yetişdirmək üçün müəllimlərin üzərinə düşən məsələlər haqqında ətraflı məlumatlar verilib. Tədris zamanı müəllimlər Google alətlərinin nə zaman və necə istifadə olunacağını mənimsəyib, öyrəndikləri məlumatları praktiki olaraq yoxlamaq imkanı əldə ediblər.
Təlimlərdə iştirak edən müəllimlər imtahanlar vasitəsilə biliklərini sınayaraq sertifikat qazanacaqlar.
Qeyd edək ki, 8 hissədən ibarət olan təlimlərdə Şuşa məktəblərindən olan 300 müəllim arasından 50 müəllim iştirak edib.

Завершились проведенные 6, 7, 12 и 13 марта тренинги в рамках проекта «Организация мероприятий под названием "Цифровые учителя Шуши"
14.03.2022 /
Завершились проведенные 6, 7, 12 и 13 марта тренинги в рамках проекта «Организация мероприятий под названием "Цифровые учителя Шуши"», осуществляемого с 1 февраля по 30 апреля 2022 года при финансовой поддержке Агентства государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджанской Республики. Тренинги проводили сотрудники Института систем управления (ИСУ) НАНА Саяра Гидаятзаде, Пунар Гулиева и Айтадж Мустафазаде.
На тренингах учителей обучали способам и преимуществам упрощения учебного процесса с использованием различных технологий на основе платформы "Google for Education", уделения больше времени урокам, обсуждались задачи, стоящие перед учителями, чтобы вырастить безопасных и ответственных граждан в соответствии с требованиями XXI века. В ходе обучения учителя освоили, когда и как использовать инструменты Google, и получили возможность практически проверить информацию, которую они узнали.