“Şuşanın Rəqəmsal Müəllimləri adlı tədbirlərin təşkili" layihəsi çərçivəsində 6, 7, 12 və 13 mart tarixlərində həyata keçirilən təlimlər sona çatıb
14.03.2022 / Mühüm xəbərlər
Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən və 1 fevral - 30 aprel 2022-ci il tarixlərində icra olunan “Şuşanın Rəqəmsal Müəllimləri adlı tədbirlərin təşkili" layihəsi çərçivəsində 6, 7, 12 və 13 mart tarixlərində həyata keçirilən təlimlər sona çatıb. Təlimləri AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşları Səyyarə Hidayətzadə, Pünar Quliyeva və Aytac Mustafazadə keçiblər.
Təlimlərdə müəllimlərə “Google for Education” platforması əsasında müxtəlif texnologiyalardan istifadə etməklə dərs prosesini asanlaşdırmağın, dərsə daha çox zaman ayırmağın yolları və faydaları tədris olunaraq XXI əsrin tələblərinə uyğun təhlükəsiz və məsuliyyətli vətəndaş yetişdirmək üçün müəllimlərin üzərinə düşən məsələlər haqqında ətraflı məlumatlar verilib. Tədris zamanı müəllimlər Google alətlərinin nə zaman və necə istifadə olunacağını mənimsəyib, öyrəndikləri məlumatları praktiki olaraq yoxlamaq imkanı əldə ediblər.
Təlimlərdə iştirak edən müəllimlər imtahanlar vasitəsilə biliklərini sınayaraq sertifikat qazanacaqlar.
Qeyd edək ki, 8 hissədən ibarət olan təlimlərdə Şuşa məktəblərindən olan 300 müəllim arasından 50 müəllim iştirak edib.

Trainings conducted on March 6, 7, 12 and 13 under the project "Organization of events 'Digital Teachers of Shusha'" have been completed
14.03.2022 /
Trainings conducted on March 6, 7, 12 and 13 under the project "Organization of events 'Digital teachers of Shusha'" implemented from February 1 to April 30, 2022 with the financial support of the Agency for State Support to NGOs of the Republic of Azerbaijan have been completed. The trainings were conducted by Sayyara Hidayatzade, Punar Guliyeva and Aytaj Mustafazade from the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS.
During the trainings, teachers were taught the ways and benefits of simplifying the learning process using various technologies based on the Google for Education platform, devoting more time to lessons; the challenges faced by teachers to raise safe and responsible citizens in accordance with the requirements of the 21st century were discussed. During the training sessions, teachers learned when and how to use Google tools and had the opportunity to practically test the information they learned.
Teachers participating in the trainings will test their knowledge through exams and receive certificates.
It should be noted that 50 out of 300 teachers from Shusha schools took part in the 8-part trainings.