Dissertasiya işinin müzakirəsi keçirilib
12 aprel 2022-ci il tarixində iddiaçı Süleymanova Vüsalə Abdulla qızı tərəfindən 1203.01 – Kompüter elmləri ixtisasında Riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim edilən “Sərhəd şərtinin vasitəsi ilə idarə olunan Qursa-Darbu sistemlərində optimallıq şərtləri” mövzusundakı dissertasiya işinin müzakirəsi keçirilib.
Dissertasiya işi növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilib.
Qeyd edək ki, müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər”  əsasında AMEA İSİ-də təşkil olunub.

Состоялось обсуждение диссертационной работы
12 апреля 2022 года состоялось обсуждение диссертации на тему «Условия оптимальности в системах Гурса-Дарбу, управляемых граничным условием», представленная Сулеймановой Вусалей Абдулла гызы на соискание степени доктора философии по математике по специальности 1203.01 - Компьютерные науки.
Диссертационная работа рекомендована к представлению на следующий этап.
Обсуждение проводилось на основании «Требований», утвержденных решением Президиума Высшей Аттестационной Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 29.01.2021 г. об организации и проведении обсуждений на научных семинарах при диссертационных советах в условиях особого карантинного режима.