İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşının yeni monoqrafiyası çapdan çıxıb
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) "İctimaiyyətlə əlaqələr" şöbəsinin müdiri, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Aygün Əliyevanın "Основные направления организации обслуживающего производства в промышленном секторе Азербайджанской Республики" (Azərbaycan Respublikasının sənaye sektorunda istehsala xidmətin təşkilinin əsas istiqamətləri) adlı monoqrafiyası çapdan çıxıb.
Rus dilində işıq üzü görən monoqrafiyada Azərbaycan Respublikasında son illər ərzində sənaye sektorunun rəqabət qabiliyyətinin artırılmasına və ixracyönümlülüyünün  təmin edilməsinə  yönəlmiş  və həyata keçirilən səmərəli sənaye siyasəti haqqında geniş məlumat verilib. Həmçinin monoqrafiyada ölkə iqtisadiyyatının qarşısında duran əsas vəzifələrdən biri olan qeyri-neft sektorunun innovativ inkişafının təmin edilməsinə istiqamətlənmiş yeni yanaşmalar yer almışdır.
Yeni nəşr sənaye sektorunun inkişaf etdirilməsi problemləri ilə məşğul olan mütəxəssislər, elmi işçilər, doktorantlar və magistrlar üçün nəzərdə tutulub.

Опубликована новая монография сотрудника Института систем управления
Вышла в свет монография заведующей отделом по связям с общественностью Института систем управления НАНА д.ф.э. Айгюн Алиевой "Основные направления организации обслуживающего производства в промышленном секторе Азербайджанской Республики".
В монографии, вышедшей в свет на русском языке, дана обширная информация об эффективной промышленной политике, проводимой в Азербайджанской Республике в последние годы, направленной на повышение конкурентоспособности промышленного сектора и обеспечение его экспортоориентированности. Также в монографии представлены новые подходы, направленные на обеспечение инновационного развития ненефтяного сектора, что является одной из основных задач, стоящих перед экономикой страны.
Новое издание предназначено для специалистов, научных сотрудников, докторантов и магистров, занимающихся проблемами развития промышленного сектора.