İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşının yeni monoqrafiyası çapdan çıxıb
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) "İctimaiyyətlə əlaqələr" şöbəsinin müdiri, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Aygün Əliyevanın "Основные направления организации обслуживающего производства в промышленном секторе Азербайджанской Республики" (Azərbaycan Respublikasının sənaye sektorunda istehsala xidmətin təşkilinin əsas istiqamətləri) adlı monoqrafiyası çapdan çıxıb.
Rus dilində işıq üzü görən monoqrafiyada Azərbaycan Respublikasında son illər ərzində sənaye sektorunun rəqabət qabiliyyətinin artırılmasına və ixracyönümlülüyünün  təmin edilməsinə  yönəlmiş  və həyata keçirilən səmərəli sənaye siyasəti haqqında geniş məlumat verilib. Həmçinin monoqrafiyada ölkə iqtisadiyyatının qarşısında duran əsas vəzifələrdən biri olan qeyri-neft sektorunun innovativ inkişafının təmin edilməsinə istiqamətlənmiş yeni yanaşmalar yer almışdır.
Yeni nəşr sənaye sektorunun inkişaf etdirilməsi problemləri ilə məşğul olan mütəxəssislər, elmi işçilər, doktorantlar və magistrlar üçün nəzərdə tutulub.

New monograph by an employee of the Institute of Control Systems
The new monograph "Main aspects of service production organization in the industrial sector of the Republic of Azerbaijan" by Aygun Aliyeva, PhD in Economics, Head of the Public Relations Department of the Institute of Control Systems of the National Academy of Sciences of Azerbaijan Republic, has been published.
The monograph, published in Russian, provides extensive information about the effective industrial policy pursued in the Republic of Azerbaijan in recent years, aimed at improving the competitiveness of the industrial sector and ensuring its export orientation. The monograph also introduces new approaches aimed at ensuring the innovative development of the non-oil sector, which is one of the main challenges facing the country's economy.
The new edition is intended for specialists, researchers, doctoral and master's students who are engaged in the problems of development of the industrial sector.