2022-ci il üçün doktorantura və dissertanturaya sənəd qəbulu başa çatmışdır
AMEA Rəyasət Heyətinin 1 aprel 2022-ci il tarixli 8/4 nömrəli qərarına əsasən 2022-ci il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edilmişdir. İddiaçıların sənədləri 5 aprel-10 may 2022-ci il tarixlərində qəbul edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 5 mart 2022-ci il tarixli 140s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi təşkilatların 2022-ci il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planı”na əsasən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına 3 yer, dissertanturasına 6 yer, elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına 2 yer ayrılmışdır.
Təqdim edilmiş ərizələrə əsasən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına 14, dissertanturasına 8, elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına isə 2 iddiaçı müraciət etmişdir.

Завершен прием документов в докторантуру и диссертантуру на 2022 год
На основании решения Президиума НАНА № 8/4 от 1 апреля 2022 года объявлен прием в докторантуру и диссертантуру по подготовке докторов философии и докторов наук на 2022 год. Документы соискателей принимались с 5 апреля по 10 мая 2022 года.
В соответствии с “Планом приема в высшие учебные заведения, научные организации Азербайджанской Республики по подготовке докторантов и диссертантов на 2022 год”, утвержденным распоряжением Кабинета Министров Азербайджанской Республики № 140s от 5 марта 2022 года, докторантуре Института систем управления по подготовке докторов философии выделено 3 места, диссертантуре - 6 мест, докторантуре по подготовке докторов наук - 2 места.
Согласно поданным заявлениям, в докторантуру Института систем управления по подготовке докторов философии обратились 14 соискателей, в диссертантуру - 8, а в докторантуру по подготовке докторов наук - 2 соискателя.