2022-ci il üçün doktorantura və dissertanturaya sənəd qəbulu başa çatmışdır
AMEA Rəyasət Heyətinin 1 aprel 2022-ci il tarixli 8/4 nömrəli qərarına əsasən 2022-ci il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edilmişdir. İddiaçıların sənədləri 5 aprel-10 may 2022-ci il tarixlərində qəbul edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 5 mart 2022-ci il tarixli 140s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi təşkilatların 2022-ci il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planı”na əsasən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına 3 yer, dissertanturasına 6 yer, elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına 2 yer ayrılmışdır.
Təqdim edilmiş ərizələrə əsasən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına 14, dissertanturasına 8, elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturasına isə 2 iddiaçı müraciət etmişdir.

Admission to the doctoral and dissertation programs for the year 2022 is now closed
Based on the resolution No. 8/4 of the Presidium of ANAS, dated April 1, 2022, the admission to the doctoral and dissertation programs for PhD and Doctor of Science degrees for the year 2022 was announced. Documents of the applicants were accepted from April 5 to May 10, 2022.
In accordance with the "Plan of admission to higher education institutions and scientific organizations of the Republic of Azerbaijan for training of doctoral candidates and dissertationists for 2022", approved by Decree 140s of the Cabinet of Ministers of March 5, 2022, at the Institute of Control Systems, 3 spots were allocated to the doctoral program for PhD candidates, 6 to the dissertation program and 2 to doctoral programs for Doctor of Science candidates.
According to the submitted applications, 14 candidates applied to the doctoral program for PhD studies at the Institute for Control Systems, 8 to the dissertation program, and 2 candidates to the doctoral program for Doctor of Science studies.