İdarəetmə Sistemləri İnstitutu Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə vebinar keçirilib
19.05.2022 / Tədbirlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) təşkilatçılığı ilə 14-15 may 2022-ci il tarixlərində doktorantura və dissertanturaya qəbul, həmçinin minimum imtahanları haqqında maarifləndirici vebinarlar keçirilib. Vebinarda AMEA-nın institutlarından, müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən və digər qurumlardan olan gənc tədqiqatçılar iştirak edib.
Vebinarı giriş nitqi ilə açan İSİ GAMŞ sədri Lamiyə Nəcəfova namizədlərə doktorantura və dissertanturaya qəbul qaydaları, minimum imtahanlarının strukturu barədə ətraflı məlumat verib, iştirakçıların suallarını cavablayıb.
İki gün davam edən və 200-ə yaxın gəncin iştirak etdiyi vebinarda müxtəlif sahələri təmsil edən təlimçilər öz təcrübə və biliklərini iştirakçılarla bölüşüblər. Vebinarda iştirak edən İlahə İsgəndərova, Amid Əliyev, Nurdan Əsədova, Bəhruz Ələkbərov və Reyhan Nuhova gənclərə ingilis dili, fəlsəfə və ixtisas fənlərindən imtahanlarla bağlı geniş məlumat veriblər.
Vebinarın sonunda Lamiyə Nəcəfova qonaqlara təşəkkür edərək gələcək elmi fəaliyyətlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.

Состоялся вебинар, организованный Советом молодых ученых и специалистов Института систем управления
14-15 мая 2022 года при организационной поддержке Совета молодых ученых и специалистов (СМУС) Института систем управления НАНА были проведены информационные вебинары о приеме в докторантуру и диссертантуру, а также о сдаче минимальных экзаменов. В вебинаре приняли участие молодые исследователи из институтов НАНА, различных высших учебных заведений и других структур.
Открывая вебинар вступительной речью, председатель СМУС Ламия Наджафова подробно рассказала кандидатам о правилах приема в докторантуру и диссертантуру, структуре вступительных экзаменов, ответила на вопросы участников.
На двухдневном вебинаре, в котором приняли участие около 200 молодых людей, тренеры, представляющие различные сферы, поделились с участниками своим опытом и знаниями. Участвовавшие в вебинаре ИлахаИскендерова, Амид Алиев, Нурдан Асадова, БахрузАлекперов и Рейхан Нухова предоставили молодежи подробную информацию об экзаменах по английскому языку, философии и предметам по специальности.
В конце вебинара Ламия Наджафова поблагодарила гостей и пожелала им успехов в дальнейшей научной деятельности.