İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda ixtisas və fərq doktorluq imtahanlarının qəbulu başa çatmışdır
AМЕА-nın prezidenti v.i.e. akademik Arif Həşimovun 5 aprel 2022-ci il tarixli 100 №-li “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) cari ilin yay imtahan sessiyasında ixtisas və fərq doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun, professor Knyaz Məmmədovun və professor Ramin Rzayevin sədrliyilə Qəbul Komissiyaları yaradılmışdır.
17, 18 və 19 may 2022-ci il tarixlərinə təyin olunmuş imtahanlarda müvafiq olaraq 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasından doktorluq imtahanlarında riyaziyyat istiqaməti üzrə 1, texnika istiqaməti üzrə 3, “Texnikanın əsasları” ümumelmi fənni üzrə fərq imtahanında 4 iddiaçı iştirak etmişdir.
İmtahanlarda Komissiya üzvləri ilə yanaşı AMEA Rəyasət Heyəti Aparatının Təhsil şöbəsinin Doktorantura sektorunun müdiri, b.ü.f.d., dos. Tubuxanım Qasımzadə və sektorun əməkdaşları Gülcahan Abdullayeva, Sevinc Əliyeva, həmçinin institutun Təhsil şöbəsinin müdiri, r.ü.f.d. Sevinc Quliyeva iştirak etmişdir.

Specialty and qualification examinations at the Institute of Control Systems have been completed
According to the order of Acting President of ANAS, academician Arif Hashimov No. 100 of April 5, 2022 "On conducting the summer examination session", the admission commissions chaired by the Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov, Prof. Knyaz Mammadov and Prof. RaminRzayev were established at the Institute of Control Systems (ICS) to conduct specialty and qualification examinations in the summer examination session of the current year.
On May 17, 18 and 19, 2022, 1 applicant took part in the doctoral exams on the specialty 1203.01 - Computer Science in Mathematics, 3 applicants in Engineering, and 4 applicants took the qualification exam in the general discipline of "Fundamentals of Engineering".
Along with the members of the commissions, the examinations were attended by the head of the Doctoral Studies Sector of the Education Department of the Office of the Presidium of ANAS, Assoc.Prof. Tubukhanim Gasimzade, PhD in Biology, and employees of the sector GuljahanAbdullayeva, Sevinj Aliyeva, as well as the head of the Education Department of the Institute, Sevinj Guliyeva, PhD in Mathematics.