İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda ixtisas və fərq doktorluq imtahanlarının qəbulu başa çatmışdır
AМЕА-nın prezidenti v.i.e. akademik Arif Həşimovun 5 aprel 2022-ci il tarixli 100 №-li “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) cari ilin yay imtahan sessiyasında ixtisas və fərq doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun, professor Knyaz Məmmədovun və professor Ramin Rzayevin sədrliyilə Qəbul Komissiyaları yaradılmışdır.
17, 18 və 19 may 2022-ci il tarixlərinə təyin olunmuş imtahanlarda müvafiq olaraq 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasından doktorluq imtahanlarında riyaziyyat istiqaməti üzrə 1, texnika istiqaməti üzrə 3, “Texnikanın əsasları” ümumelmi fənni üzrə fərq imtahanında 4 iddiaçı iştirak etmişdir.
İmtahanlarda Komissiya üzvləri ilə yanaşı AMEA Rəyasət Heyəti Aparatının Təhsil şöbəsinin Doktorantura sektorunun müdiri, b.ü.f.d., dos. Tubuxanım Qasımzadə və sektorun əməkdaşları Gülcahan Abdullayeva, Sevinc Əliyeva, həmçinin institutun Təhsil şöbəsinin müdiri, r.ü.f.d. Sevinc Quliyeva iştirak etmişdir.

Завершился прием экзаменов по специальности и академической разнице в Институте систем управления
В соответствии с распоряжением и.о. Президента НАНА академика Арифа Гашимова №100 от 5 апреля 2022 года “О проведении летней экзаменационной сессии” в Институте систем управления (ИСУ) были созданы приемные комиссии под председательством члена-корреспондента НАНА Аминаги Садыгова, профессора Князя Мамедова и профессора Рамина Рзаева для приема экзаменов по специальности и академической разнице на летней экзаменационной сессии текущего года.
17, 18 и 19 мая 2022 года в докторских экзаменах по специальности 1203.01 - “Компьютерные науки” приняли участие 1 абитуриент по направлению математики, 3 по направлению техники, и 4 претендента сдали академическую разницу по общеобразовательной дисциплине “Основы техники”.
На экзаменах наряду с членами комиссии присутствовали заведующая сектором докторантуры отдела образования аппарата Президиума НАНА, д.ф.б., доц. ТубуханымГасымзаде и сотрудники сектора Гюльджахан Абдуллаева, Севиндж Алиева, а также заведующая отделом образования Института, д.ф.м. Севиндж Гулиева.