İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı nüfuzlu mükafatlara layiq görülüb
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı,  İstanbul Texniki Universitetinin professoru Elmxan Mahmudov nüfuzlu mükafatlara layiq görülüb.
E.Mahmudov 2016-2020-ci illərdə “dərc etdiyi məqalələrin, istinadların, dərs kreditlərinin və müdafiə etmiş aspirantların sayı, layihələrin və büdcəsinin miqdarı, icra olunan inzibati vəzifələr” nəzərə alınmaqla aparılan qiymətləndirmə nəticəsində yüksək müvəffəqiyyətlərinə görə İstanbul Texniki Universiteti tərəfindən “Akademik Performans Ödülü” mükafatına layiq görülmüşdür. Alim bununla yanaşı, 2021-ci ildə universitetdə ən çox məqalə dərc edən elm adamı olaraq “2021 Yılı Yayın Ödülü” mükafatını qazanmışdır.
Həmçinin Türkiyənin ölkə başçısı tərfindən təqdim edilən və ən mötəbər elmi mükafatlarından biri sayılan “TUBİTAK elm mükafatı”na E.Mahmudovun namizədliyi irəli sürülmüşdür. Qeyd olunan mükafat TÜBİTAK tərəfindən hər il elmi və texnoloji sahələrdə tədqiqat və təkmilləşdirmə fəaliyyətlərini dəstəkləmək, alim və tədqiqatçıların yetişdirilməsi və inkişafı üçün imkanlar təmin etmək məqsədilə təqdim olunur.

Employee of the Institute of Control Systems honored with prestigious awards
Elmkhan Mahmudov, employee of the Institute of Control Systems of ANAS, professor at Istanbul Technical University, has been honored with prestigious awards.
E. Mahmudov was awarded the "Academic Performance Award" of the Istanbul Technical University for high achievements in 2016-2020 as a result of an evaluation based on "the number of published articles, citations, course credits and postgraduate students, number of projects and size of budgets, administrative tasks carried out." In addition, in 2021, the scientist received the "Publication Award 2021" as the scientist who published the most articles at the university.
E. Mahmudov has also been nominated for the TUBITAK Science Award, which is presented by the President of Turkey and is considered one of the most prestigious awards in science. It is awarded annually by TUBITAK to support research and development in science and technology and to provide training and development opportunities for scientists and researchers.