İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı nüfuzlu mükafatlara layiq görülüb
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı,  İstanbul Texniki Universitetinin professoru Elmxan Mahmudov nüfuzlu mükafatlara layiq görülüb.
E.Mahmudov 2016-2020-ci illərdə “dərc etdiyi məqalələrin, istinadların, dərs kreditlərinin və müdafiə etmiş aspirantların sayı, layihələrin və büdcəsinin miqdarı, icra olunan inzibati vəzifələr” nəzərə alınmaqla aparılan qiymətləndirmə nəticəsində yüksək müvəffəqiyyətlərinə görə İstanbul Texniki Universiteti tərəfindən “Akademik Performans Ödülü” mükafatına layiq görülmüşdür. Alim bununla yanaşı, 2021-ci ildə universitetdə ən çox məqalə dərc edən elm adamı olaraq “2021 Yılı Yayın Ödülü” mükafatını qazanmışdır.
Həmçinin Türkiyənin ölkə başçısı tərfindən təqdim edilən və ən mötəbər elmi mükafatlarından biri sayılan “TUBİTAK elm mükafatı”na E.Mahmudovun namizədliyi irəli sürülmüşdür. Qeyd olunan mükafat TÜBİTAK tərəfindən hər il elmi və texnoloji sahələrdə tədqiqat və təkmilləşdirmə fəaliyyətlərini dəstəkləmək, alim və tədqiqatçıların yetişdirilməsi və inkişafı üçün imkanlar təmin etmək məqsədilə təqdim olunur.

Сотрудник Института систем управления удостоен престижных наград
Сотрудник Института систем управления НАНА, профессор Стамбульского технического университета Эльмхан Махмудов удостоен престижных наград.
Э. Махмудов был награжден «Премией за академические достижения» Стамбульского технического университета за высокие достижения в 2016-2020 годах в результате оценки, проведенной с учетом «количества опубликованных статей, ссылок, курсовых кредитов и защитивших аспирантов, количества проектов и размеров бюджетов, выполняемых административных задач». Кроме того, в 2021 году ученый получил «Премию за публикации 2021» как ученый, опубликовавший наибольшее количество статей в университете.
Э. Махмудов также был номинирован на «Научную премию TUBITAK», вручаемую Президентом Турции и считающуюся одной из самых престижных научных наград. Эта награда присуждается TUBITAK каждый год с целью поддержки исследований и разработок в области науки и технологий и предоставления возможностей для обучения и развития ученых и исследователей.