İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların yay imtahan sessiyası başlamışdır
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Prezidentinin 26 may 2022-ci il tarixli 177 №-li sərəncamına əsasən 2021/2022-ci tədris ilinin yay imtahan sessiyası 2022-ci il iyun ayının 1-dən iyul ayının 5-dək keçiriləcəkdir.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda yay imtahan sessiyası ərzində “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan 6, “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan 1 magistrant imtahanlarda iştirak edəcəkdir.
İlk imtahanlar 6 iyun 2022-ci il tarixində keçirilmişdir. “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan magistrantlar fənn müəllimi – r.ü.f.d., dosent Gülçin Abdullayevanın tədris etdiyi “Müasir informasiya texnologiyalarının elmi tədqiqatlarda tətbiq olunması” və fənn müəllimi – r.ü.f.d., dosent Ədalət Paşayevin tədris etdiyi “3D kompüter texnologiyaları” fənlərindən, “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan magistrant isə fənn müəllimi – t.ü.f.d., dosent Tahir Əlizadənin tədris etdiyi “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyinin müasir problemləri” fənnindən imtahanlarda iştirak etmişdir.
İmtahanlarda institutun Təhsil şöbəsinin müdiri, r.ü.f.d. Sevinc Quliyeva və şöbənin əməkdaşları da iştirak etmişdir.
Yay imtahan sessiyası ərzində keçiriləcək növbəti imtahanlar 20, 24 və 28 iyun 2022-ci il tarixlərinə təyin olunmuşdur.

The summer exam session of Master's students started at the Institute of Control Systems
Following to the decree of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences No. 177 dated May 26, 2022, the summer exam session of Master's students for the academic year 2021/2022 will be held from June 1 to July 5, 2022.
6 Master's students of the specialty "Computer Science" and 1 Master's student of the specialty "Process Automation Engineering" will be taking exams.
The first exams were held on June 6, 2022. For Master's students of the specialty "Computer Science", the exam in "Application of modern information technologies in scientific research" was given by the teacher of the subject, Assoc.Prof. Gulchin Abdullayeva, PhD in Mathematics, the exam in "3D computer technologies" by the teacher of the subject, Assoc.Prof. Adalat Pashayev, PhD in Mathematics. The exam in "Modern problems of process automation engineering" for Master's students of the specialty "Process Automation Engineering" was given by the teacher of the subject, Assoc.Prof. Tahir Alizada, PhD in Engineering.
Sevinj Guliyeva, Head of the Education Department of the Institute, PhD in Mathematics, also attended the exams.