İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları XIX Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika sərgisində iştirak ediblər
07.06.2022 / Mühüm xəbərlər
1-3 iyun 2022-ci il tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində XIX Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika sərgisi keçirilib. Sərgidə Azərbaycan tərəfindən və digər xarici ölkələrin dövlət nəqliyyat strukturlarını təmsil edən rəhbər və mütəxəssislər də iştirak ediblər.
Beynəlxalq sərgidə Azərbaycan, Almaniya, Belarus, Yunanıstan, İtaliya, Qazaxıstan, Rusiya Federasiyası, Türkiyə və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin kommersiya şirkətləri, nəqliyyat-logistika, ekspedisiya, o cümlədən dəmir yolu sahəsində çalışan strukturlar, beynəlxalq korporasiyalar öz xidmətlərini, yeni texnologiya və avadanlıqlarını nümayiş ediblər. Stendlərdə dünya nəqliyyat texnologiyalarının ən son nümunələri - dəmir yollarının, dəniz limanlarının, aerodromların və logistika mərkəzlərinin tikintisi üzrə unikal texnologiyalar, habelə vaqonların istehsalı və gəmiqayırma sahəsində beynəlxalq təcrübə təqdim olunub.
Qeyd edək ki, tədbirdə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitunun (İSİ) Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya şöbəsinin əməkdaşları Valeriya Puşnova və Firəngiz İmanova iştirak ediblər.

Сотрудники ИСУ приняли участие в XIX Каспийской международной выставке Транспорта, транзита и логистики
07.06.2022 /
1-3 июня 2022 года в Баку Экспо Центре прошла 19-я Каспийская Международная Выставка Транспорт, Транзит и Логистика.
Свои услуги, новые технологии и оборудование на международной выставке представили коммерческие компании из Азербайджана, Германии, Беларуси, Греции, Италии, Казахстана, Российской Федерации, Турции и Объединенных Арабских Эмиратов, транспортно-логистические, экспедиторские, а также железнодорожные компании и международные корпорации.
В выставке также приняли участие руководители и специалисты, представляющие государственные транспортные структуры Азербайджана и других зарубежных стран.
На стендах были представлены новейшие образцы мировых транспортных технологий – уникальные технологии строительства железных дорог, морских портов, аэродромов и логистических центров, а также мировой опыт производства вагонов и судостроения.
Отметив, что в мероприятии приняли участие сотрудники отдела международных отношений и инноваций Института систем управления НАНА н.с. Валерия Пушнова и техник Фирангиз Иманова.