Riyaziyyat və fundamental informatika İnstitutu SFU (Rusiya) və...
Riyaziyyat və fundamental informatika İnstitutu SFU (Rusiya) və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Kibernetika İnstitutu arasında Anlaşma Memorandumu
12 sentyabr 2014-cü ildə Riyaziyyat və fundamental informatika İnstitutu SFU (Rusiya) və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Kibernetika İnstitutu arasında beynəlxalq elmi əməkdaşlıq və elmi materiallar və informasiya mübadiləsi, o cümlədən iki təşkilat arasında elmi-tədqiqat təcrübə mübadiləsi təşviq etmək məqsədiylə; tədqiqatçıların qarşılıqlı səfərləri; birgə keçirilən beynəlxalq konfranslar; birgə tədqiqat layihələri; qarşılıqlı anlaşma və əməkdaşlığın gücləndirilməsi və digər fəaliyyət məqsədilə Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.

Меморандум о взаимопонимании между Институтом математики и фундаментальной информатики СФУ и...
Меморандум о взаимопонимании между Институтом математики и фундаментальной информатики СФУ и Институтом систем управления НАНА
12 сентября 2014 года был заключен меморандум о взаимопонимании между Институтом математики и фундаментальной информатики СФУ (Россия) и Институтом кибернетики Национальной академии наук Азербайджана с целью содействия международному научному сотрудничеству и обмена исследовательским опытом между двумя организациями, включая обмен научными материалами и информацией; взаимные визиты исследователей; совместные международные конференции; совместные исследовательские проекты; иную деятельность с целью укрепления взаимопонимания и сотрудничества.