İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları Türkmənistanda keçirilən beynəlxalq elmi konfransda iştrak ediblər
13.06.2022 / Mühüm xəbərlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Mürəkkəb dinamik sistemlərdə idarəetmə üsulları laboratoriyasının müdiri professor Kamil Mənsimov və laboratoriyanın aparıçı elmi işçisi, dosent Rəşad Məstəliyev  12-13 iyun 2022-ci il tarixlərində Aşqabad şəhərində Türkmənistan Milli Elmlər Akademiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən Türkmənistanda “Elm günü”-nə həsr olunmuş  beynəlxalq “Güc və xoşbəxtlik dövründə elm, texnologiya və innovativ texnologiyalar” adlı elmi konfransında  iştirak ediblər.
Hibrid formada keçirilən konfransın “İnformasiya və komunikasiya sistemləri, kompüter texnologiyaları” adlı III seksiyasında R.Məstəliyev K.Mənsimovla həmmüəllif olduğu “Bərabərlik və bərabərsizlik tipli funksional məhdudiyyətli qeyri-xətti stoxastik Qursa-Darbu sistemlərində optimallaşdırma” mövzusunda onlayn şəkildə məruzə edib. Mövzu konfrans iştirakçılarının  marağına səbəb olub, müxtəlif suallar verilib və müzakirələr aparılıb.

Сотрудники Института систем управления приняли участие в международной научной конференции в Туркменистане
13.06.2022 /
Заведующий лабораторией методов управления в сложных динамических системах Института систем управления НАНА профессор Камиль Мансимов и ведущий научный сотрудник лаборатории, доцент Рашад Масталиев приняли участие в международной научной конференции “Наука, техника и инновационные технологии в период возрождения новой эпохи могущественного государства”, организованной Национальной Академией наук Туркменистана 12-13 июня 2022 года в Ашхабаде.
В III секции конференции “Информационные и коммуникационные системы, компьютерные технологии”, проводимой в гибридной форме, Р. Масталиев выступил онлайн с докладом, написанным в соавторстве с К. Мансимовым, на тему “Оптимизация в нелинейных стохастических системах Гурса-Дарбу с функциональными ограничениями типа равенств и неравенств”. Тема вызвала интерес участников конференции, были заданы различные вопросы и проведены обсуждения.