İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları Türkmənistanda keçirilən beynəlxalq elmi konfransda iştrak ediblər
13.06.2022 / Mühüm xəbərlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Mürəkkəb dinamik sistemlərdə idarəetmə üsulları laboratoriyasının müdiri professor Kamil Mənsimov və laboratoriyanın aparıçı elmi işçisi, dosent Rəşad Məstəliyev  12-13 iyun 2022-ci il tarixlərində Aşqabad şəhərində Türkmənistan Milli Elmlər Akademiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən Türkmənistanda “Elm günü”-nə həsr olunmuş  beynəlxalq “Güc və xoşbəxtlik dövründə elm, texnologiya və innovativ texnologiyalar” adlı elmi konfransında  iştirak ediblər.
Hibrid formada keçirilən konfransın “İnformasiya və komunikasiya sistemləri, kompüter texnologiyaları” adlı III seksiyasında R.Məstəliyev K.Mənsimovla həmmüəllif olduğu “Bərabərlik və bərabərsizlik tipli funksional məhdudiyyətli qeyri-xətti stoxastik Qursa-Darbu sistemlərində optimallaşdırma” mövzusunda onlayn şəkildə məruzə edib. Mövzu konfrans iştirakçılarının  marağına səbəb olub, müxtəlif suallar verilib və müzakirələr aparılıb.

Employees of the Institute of Control Systems participated in an international scientific conference in Turkmenistan
13.06.2022 /
Professor Kamil Mansimov, Head of the Laboratory of Control Methods in Complex Dynamic Systems of the Institute of Control Systems of ANAS, and Associate Professor Rashad Mastaliyev, leading research fellow of the laboratory, took part in the international scientific conference " Science, technology and innovation technologies in the period of revival of the new epoch of the powerful state", organized by the National Academy of Sciences of Turkmenistan on June 12-13, 2022 in Ashgabat.
In Section III of the conference "Information and communication systems, computer technologies" held in hybrid format, R. Mastaliyev presented online his paper "Optimization of nonlinear Goursat–Darboux stochastic systems with functional constraints such as equalities and inequalities", co-authored with K. Mansimov. The topic aroused the interest of the participants of the conference, various questions were asked and discussions were held.