İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların yay imtahan sessiyası başa çatıb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimovun 26 may 2022-ci il tarixli 177 №-li sərəncamına əsasən AMEA-da 2022-ci il iyun ayının 1-dən iyul ayının 5-dək magistrantların 2021/2022-ci tədris ili üzrə yay imtahan sessiyası keçirilir.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) yay imtahan sessiyası ərzində “Kompüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə I kursda təhsil alan 7 magistrant ümumilikdə 8 imtahanda iştirak etmişdir.
28 iyun 2022-ci il tarixində yay imtahan sessiyasının son imtahanları keçirilmişdir. Magistrantlar fənn müəllimləri – r.ü.f.d., dosent Gülçin Abdullayevanın tədris etdiyi “İdarəetmə sistemlərində qərar qəbuletmə üsulları” və t.ü.f.d., dosent Tahir Əlizadənin tədris etdiyi “İdarəetmə obyektlərinin identifikasiya üsulları” fənlərindən imtahanlarda iştirak ediblər. İmtahanlarda İnstitutun Təhsil şöbəsinin müdiri, r.ü.f.d. Sevinc Quliyeva və şöbənin əməkdaşları da iştirak ediblər.

Summer examination session of Master's students has closed at the Institute of Control Systems
In accordance with Decree No. 177 of Acting President of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) Academician Arif Hashimov of May 26, 2022, the summer examination session of Master's students for academic year 2021/2022 is being held at ANAS from June 1 to July 5, 2022.
During the summer examination session, 7 1st year Master's students of the specialties Computer Science and Process Automation Engineering took part in 8 exams at the Institute of Control Systems (ICS).
The last exams of the summer examination session took place on June 28, 2022. The exams on the subjects "Decision-making methods in control systems" and "Methods of identification of control objects" were supervised by the teachers of these subjects, Associate Professor Gulchin Abdullayeva, PhD in Mathematics, and Associate Professor Tahir Alizada, PhD in Engineering, respectively. Head of the Institute's Education Department Sevinj Guliyeva, PhD in Mathematics, and the staff of the department were also present at the examinations.
Thus, the summer examination session of the 2021/2022 academic year at ICS was successfully completed.