İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun alimləri beynəlxalq elmi konfransda çıxış ediblər
29 iyun - 01 iyul 2022-ci il tarixlərində Polşanın Katovise şəhərində Silesian Texnologiya Universitetinin təşkilatçılığı ilə “Nəqliyyat Problemləri 2022” XIV Beynəlxalq Elmi Konfransı (XIV International Scientific Conference "Transport Problems 2022") keçirilir.
Konfransda AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) alimləri AMEA-nın müşaviri, akademik Telman Əliyev və Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d. Tofiq Babayev iştirak edirlər.
Akademik Telman Əliyev konfransın plenar iclasında “Intellectualization of vibration control of malfunctions in rail transport” (Dəmir yolu nəqliyyatında nasazlıqların vibrasiya nəzarətinin intellektuallaşdırılması) mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Konfransın “Logistika və iqtisadi problemlər” sessiyasında isə Tofiq Babayev “EU Framework programmes: research & innovation in the transport area” (AB Çərçivə Proqramları: nəqliyyat sahəsində tədqiqat və innovasiya) mövzusunda məruzə edib.
Hər il hibrid formatda keçirilən konfransda müxtəlif ölkələrdən olan alimlər, müəllim və tələbələr, nəqliyyat sahəsində çalışan mütəxəssislər iştirak edirlər. Qeyd edək ki, 19 ölkədən 243 iştirakçının qeydiyyatdan keçdiyi konfransın bütün sessiyaları və müzakirələri Youtube platformasında yayımlanır.

Ученые Института систем управления выступили на международной научной конференции
С 29 июня по 01 июля 2022 года в Катовице, Польша, проходит XIV Международная научная конференция “Проблемы транспорта 2022” (XIV International Scientific Conference "Transport Problems 2022"), организованная Силезским технологическим университетом.
В конференции принимают участие ученые Института систем управления (ИСУ) НАНА советник НАНА академик Тельман Алиев и заведующий отделом международных связей и инноваций, д.ф.т. Тофиг Бабаев.
Академик Тельман Алиев выступил на пленарном заседании конференции с докладом на тему “Intellectualization of vibration control of malfunctions in rail transport” (“Интеллектуализация вибрационного контроля неисправностей в железнодорожном транспорте”). На сессии “Логистика и экономические проблемы” Тофиг Бабаев выступил с докладом на тему “EU Framework programmes: research & innovation in the transport area” ("Рамочные программы ЕС: исследования и инновации в транспортной сфере").
Ежегодно в конференции, проводимой в гибридном формате, принимают участие ученые, преподаватели и студенты из разных стран, специалисты в сфере транспорта. Отметим, что все сессии и обсуждения конференции, на которой зарегистрированы 243 участника из 19 стран, транслируются на платформе YouTube.