İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun alimləri beynəlxalq elmi konfransda çıxış ediblər
29 iyun - 01 iyul 2022-ci il tarixlərində Polşanın Katovise şəhərində Silesian Texnologiya Universitetinin təşkilatçılığı ilə “Nəqliyyat Problemləri 2022” XIV Beynəlxalq Elmi Konfransı (XIV International Scientific Conference "Transport Problems 2022") keçirilir.
Konfransda AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) alimləri AMEA-nın müşaviri, akademik Telman Əliyev və Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d. Tofiq Babayev iştirak edirlər.
Akademik Telman Əliyev konfransın plenar iclasında “Intellectualization of vibration control of malfunctions in rail transport” (Dəmir yolu nəqliyyatında nasazlıqların vibrasiya nəzarətinin intellektuallaşdırılması) mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Konfransın “Logistika və iqtisadi problemlər” sessiyasında isə Tofiq Babayev “EU Framework programmes: research & innovation in the transport area” (AB Çərçivə Proqramları: nəqliyyat sahəsində tədqiqat və innovasiya) mövzusunda məruzə edib.
Hər il hibrid formatda keçirilən konfransda müxtəlif ölkələrdən olan alimlər, müəllim və tələbələr, nəqliyyat sahəsində çalışan mütəxəssislər iştirak edirlər. Qeyd edək ki, 19 ölkədən 243 iştirakçının qeydiyyatdan keçdiyi konfransın bütün sessiyaları və müzakirələri Youtube platformasında yayımlanır.

Scientists of the Institute of Control Systems spoke at the international scientific conference
The XIV International Scientific Conference "Transport Problems 2022" organized by the Silesian University of Technology is taking place from June 29 to July 01, 2022 in Katowice, Poland.
Scientists from the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS, Academician Telman Aliev, Advisor of ANAS, and Tofig Babayev, PhD in Engineering, Head of the Department of International Relations and Innovation, are taking part in the conference.
Academician Telman Aliyev presented his paper "Intellectualization of vibration control of malfunctions in rail transport" at the plenary session of the conference. At the session "Logistics and Economic Problems", Tofig Babayev made a presentation on "EU Framework programs: research & innovations in the transport area".
Every year scientists, lecturers and students from different countries and transport specialists participate in the conference, which is held in a hybrid format. Note that all sessions and discussions of the conference, where 243 participants from 19 countries are registered, are broadcasted on the YouTube platform.