Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib
8 iyul 2022-ci il tarixdə tarixdə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda İsmayıl Ələkbər oğlu Əliyevin dissertasiya işi üzrə avtoreferatlarının əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, Komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi məsələlərinə baxılıb. Sonra gündəlikdən irəli gələn mövzular ətrafında müzakrə aparılıb, açıq səsvermə keçirilərək müvafiq qərarlar qəbul edilib.

8 июля 2022 года в Институте систем управления НАНА состоялось очередное заседание Диссертационного совета.
На заседании были рассмотрены вопросы о предоставлении согласия на издание на правах рукописи авторефератов по диссертационной работе Исмаила Алекпер оглу Алиева, об определении адресов, которые будут добавлены в “Список организаций, в которые должны быть направлены Авторефераты диссертаций”, определяемый Комиссией, об утверждении даты проведения защиты и официальных оппонентов. Затем были обсуждены темы, вытекающие из повестки дня, проведено открытое голосование и приняты соответствующие решения.