Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib
8 iyul 2022-ci il tarixdə tarixdə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda İsmayıl Ələkbər oğlu Əliyevin dissertasiya işi üzrə avtoreferatlarının əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, Komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi məsələlərinə baxılıb. Sonra gündəlikdən irəli gələn mövzular ətrafında müzakrə aparılıb, açıq səsvermə keçirilərək müvafiq qərarlar qəbul edilib.

A regular meeting of the Dissertation Council of the Institute of Control Systems of ANAS took place on July 8, 2022.
The following issues were discussed at the meeting: the consent to publish on the rights of manuscripts the abstracts of Ismayil Aliyev's dissertation, determining the addresses to be added to the "List of organizations to which dissertation abstracts should be sent" established by the Commission, approval of the date of the defense and the official opponents. Then issues arising from the agenda were discussed, an open vote was held and relevant decisions were taken.