AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların attestasiyası keçirilib
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda “Kompüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə təhsil alan I kurs magistrantların attestasiyası keçirilib.
Attestasiya Komissiyasının iclası İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun sədrliyi ilə keçirilimişdir. O, iclası açıq elan etdikdən sonra iclas iştirakçılarını Attestasiya komissiyasının tərkibi ilə tanış etmişdir.
Sonra söz növbə ilə magistrantlara verilmişdir. Magistrantlar öz dissertasiya işlərinə dair fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsinin gedişatı, konfranslarda iştirak, elmi işlərin dərc olunması haqqında məlumat veriblər. Komissiyanın üzvü, İnstitutun Təhsil şöbəsinin müdiri riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Quliyeva Komissiya üzvlərini magistrantların yay imtahan sessiyasının nəticələri ilə tanış etmişdir.
Daha sonra hər bir magistrantın gördüyü işlər ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdır. Magistrantlar Komissiya sədrinin və üzvlərinin – elmi katib Zəhra Əzizova, texnika elmləri doktoru Asif Rzayev, dosentlər Gülçin Abdullayeva, Elxan Səbziyev və Rəşad Məstəliyevin suallarını cavablandırmış, onların tövsiyələrini dinləyiblər.
Yekunda Attestasiya Komissiyası magistrantların II semestr üzrə attestasiya olunaraq I kursu tam bitirərək II kursa keçirilmələri barədə qərar qəbul etmişdir.

Assessment of Master's students took place at the Institute of Control Systems of ANAS
The Institute of Control Systems of ANAS held assessment of first-year Master's students of the specialties "Computer Science" and "Process Automation Engineering".
The meeting of the Attestation Commission was chaired by the Executive Director of the Institute of Control Systems, Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov. Calling the meeting open, he introduced the members of the Attestation Commission to the participants of the meeting.
The Master's students then took turns to speak. The students reported on the implementation of the research work under the individual plans for dissertations, participation in conferences, and the publication of research papers. Member of the commission Head of the Institute's Education Department Sevinj Guliyeva, PhD in Mathematics, briefed the commission members on the results of the summer examination session of Master's students.
Then there were extensive discussions regarding the work done by each Master's student. The students answered the questions of the Chair and members of the Commission - Academic Secretary Zahra Azizova, Doctor of Engineering Asif Rzayev, Associate Professors Gulchin Abdullayeva, Elkhan Sabziev and Rashad Mastaliyev, and listened to their recommendations.
In the end, the attestation commission decided on the assessment of Master's students for the second semester, the full completion of the first year and their enrollment in the second year program.