Belarusiya Respublikasının “Torpaqşunaslıq və Aqrokimya İnstitutu” Elmi Törəmə Unitar Müəssisəsi və...
07.04.2015 / Xarici əlaqələr və Əməkdaşlıq
Belarusiya Respublikasının "Torpaqşunaslıq və Aqrokimya İnstitutu” Elmi Törəmə Unitar Müəssisəsi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İdarəetmə Sistemləri İnstitutu arasında Anlaşma Memorandumu
Belarusiya Respublikasının "Torpaqşunaslıq və Aqrokimya İnstitutu” Elmi Törəmə Unitar Müəssisəsi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İdarəetmə Sistemləri İnstitutu arasında beynəlxalq elmi əməkdaşlıq və elmi materiallar və informasiya mübadiləsi, o cümlədən iki təşkilat arasında elmi-tədqiqat təcrübə mübadiləsi təşviq etmək məqsədiylə; tədqiqatçıların qarşılıqlı səfərləri; birgə keçirilən beynəlxalq konfranslar; birgə tədqiqat layihələri; qarşılıqlı anlaşma və əməkdaşlığın gücləndirilməsi və digər fəaliyyət məqsədilə Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.

Меморандум о взаимопонимании между между Республиканским Научным Дочерним Унитарным Предприятием «Институт Почвоведения иАгрохимии» Републики Беларусь...
07.04.2015 /
Меморандум о взаимопонимании между между Республиканским Научным Дочерним Унитарным Предприятием «Институт Почвоведения иАгрохимии» Републики Беларусь и Институтом систем управления НАНА
Был заключен меморандум о взаимопонимании между Республиканским Научным Дочерним Унитарным Предприятием «Институт Почвоведения и Агрохимии» Републики Беларусь и Институтом систем управления НАНА с целью содействия международному научному сотрудничеству и обмена исследовательским опытом между двумя организациями, включая обмен научными материалами и информацией; взаимные визиты исследователей; совместные международные конференции; совместные исследовательские проекты; иную деятельность с целью укрепления взаимопонимания и сотрудничества.