Akademik Asəf Hacıyev beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış edib
Akademik Asəf Hacıyev 4-5 avqust 2022-ci il tarixlərində XVI “Management Science and Engineering Management” adlı beynəlxalq konfransda “Optimal number of devices in systems with moving servers” mövzusunda plenar məruzə ilə çıxış edib.
ABŞ, Yaponiya, Portuqaliya, İspaniya, Türkiyə, Azərbaycan və digər ölkələrdən 100-ə yaxın alimin iştrak etdiyi konfransda Ümumdünya Elmlər Akademiyasının (The World Academy of Sciences) prezidenti professor Mohammed Hassan da plenar məruzə edib.
Qeyd edək ki, sözügedən konfrans Management Science and Engineering Management Beynəlxalq Cəmiyyəti, Çinin Çenqdu Universiteti və Türkiyənin Qazi Universiteti tərəfindən təşkil edilmişdir. Konfransın materialları “Şpringer” nəşriyyatında akademik Asəf Hacıyevin də redaktorluğu ilə çap olunub.

Academician Asaf Hajiyev made a presentation at an international conference
Academician Asaf Hajiyev presented his plenary paper "Optimal number of devices in systems with moving servers" at the XVI Management Science and Engineering Management International Conference on August 4-5, 2022.
At the conference, which was attended by about 100 scientists from the U.S., Japan, Portugal, Spain, Turkey, Azerbaijan and other countries, the president of the World Academy of Sciences Professor Mohammad Hassan also presented a plenary paper.
The conference was organized by the International Society for Management Science and Engineering Management, Chengdu University, China, and Gazi University, Turkey. The conference proceedings were published by Springer and edited by Academician Asaf Hajiyev.