İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq elmi konfransda iştrak ediblər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun 9 saylı laboratoriyasının müdiri prof. Kamil Mənsimov və aparıcı elmi işçi dosent Rəşad Məstəliyev 2022-ci il 24-26 avqust tarixlərində Bakı şəhərində Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi, Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “ Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma (COIA – 2022) “ VIII beynəlxalq konfransda iştrak ediblər. Rəşad Məstəliyev “Optimal İdarəetmə” bölməsində həmmüəllif olduqları “Stoxastik Qursa-Darbu sistemlərində birinci tərtib yeni zəruri şərtlər” adlı mövzuda məruzə etmişdir.
Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, mövzu ərafında müxtəlif suallar verilmiş və müzakirələr aparılmışdır.

Employees of the Institute of Control Systems participated in the international scientific conference
27.08.2022 /
Head of Laboratory No 9 of the Institute of Control Systems Prof. Kamil Menshimov and leading researcher Associate Professor Rashad Mastaliyev participated in the 8th International Conference on Control and Optimization with Industrial Applications (COIA-2022) held in Baku on August 24-26, 2022 with the support of the Ministry of Digital Development and Transport of Azerbaijan Republic and the Institute of Applied Mathematics of Baku State University. In the "Optimal control" section Rashad Mastaliyev made a presentation on "New first-order necessary conditions in stochastic Goursat-Darboux systems".
The paper caused interest among the conference participants, various questions on the topic were asked and discussions were held.