İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq elmi konfransda iştrak ediblər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun 9 saylı laboratoriyasının müdiri prof. Kamil Mənsimov və aparıcı elmi işçi dosent Rəşad Məstəliyev 2022-ci il 24-26 avqust tarixlərində Bakı şəhərində Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi, Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “ Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma (COIA – 2022) “ VIII beynəlxalq konfransda iştrak ediblər. Rəşad Məstəliyev “Optimal İdarəetmə” bölməsində həmmüəllif olduqları “Stoxastik Qursa-Darbu sistemlərində birinci tərtib yeni zəruri şərtlər” adlı mövzuda məruzə etmişdir.
Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, mövzu ərafında müxtəlif suallar verilmiş və müzakirələr aparılmışdır.

Заведующий лабораторией № 9 Института систем управления проф. Камиль Менсимов и ведущий научный сотрудник доцент Рашад Масталиев приняли участие в VIII Международной конференции по управлению и оптимизации в промышленном применении (COIA-2022), проходившей 24-26 августа 2022 года в Баку при поддержке Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики и Института прикладной математики Бакинского государственного университета. В секции “Оптимальное управление” Рашад Масталиев выступил с докладом на тему “Новые необходимые условия первого порядка в стохастических системах Гурса-Дарбу”.
Доклад вызвал интерес участников конференции, были заданы различные вопросы по теме и проведены обсуждения.