İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları və dissertantları beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər
20.09.2022 / Mühüm xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının əməkdaşları və institutun fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığı üzrə dissertantları 19-22 sentyabr  2022-ci il tarixlərində Rusiyanın İrkutsk şəhərində  keçirilən IV Beynəlxalq “Dinamik sistemlər və kompüter elmləri: nəzəriyə və  tətbiqləri” elmi konfransında iştirak ediblər.
Konfransda Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının müdiri, r.e.d., prof. Kamil Mənsimov məruzə ilə çıxış etmişdir. Sonra laboratoriyanın aparıcı elmi işçisi, dos., Rəşad Məstəliyev Kamil Mənsimovla həmmüəllif olduqları “Stoxastik Qursa–Darbu sistemlərində klassik mənada məxsusi idarələrin optimallığı üçün çoxnöqtəli zəruri şərtlər” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzələr konfrans iştirakçılarının  marağına səbəb olmuş, müxtəlif suallar səsləndirilmiş və müzakirələr aparılmışdır.
Qeyd edək ki, İrkutsk Dövlət Universitetinin Riyaziyyat və İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilən konfransın proqramına laboratoriyanın 5 seksiya məruzəsi daxil edilmişdir.

Employees and dissertationists of the Institute of Control Systems took part in the international scientific conference
20.09.2022 /
Employees of the Laboratory of Control Methods in Complex Dynamic Systems of the Institute of Control Systems and dissertationists of the Institute's doctoral program took part in the IV International scientific conference "Dynamic Systems and Computer Science: Theory and Applications" held in Irkutsk, Russia on September 19-22, 2022.
Prof. Kamil Mansimov, Doctor of Mathematics, Head of the Laboratory of Control Methods in Complex Dynamical Systems, presented his paper at the conference. Then the leading researcher of the laboratory, Associate Professor Rashad Mastaliyev presented the paper "Multi-point necessary optimality conditions for singular control in classical sense in stochastic Goursat-Darboux systems" co-authored with Kamil Mansimov. in classical sense of special controls in stochastic Gursa-Darboux systems". The papers aroused interest among the participants of the conference, various questions were asked, and discussions were held.
Note that the program of the conference, organized by the Institute of Mathematics and Information Technologies of Irkutsk State University, included 5 sectional papers of the laboratory.