İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları və dissertantları beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər
20.09.2022 / Mühüm xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının əməkdaşları və institutun fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığı üzrə dissertantları 19-22 sentyabr  2022-ci il tarixlərində Rusiyanın İrkutsk şəhərində  keçirilən IV Beynəlxalq “Dinamik sistemlər və kompüter elmləri: nəzəriyə və  tətbiqləri” elmi konfransında iştirak ediblər.
Konfransda Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının müdiri, r.e.d., prof. Kamil Mənsimov məruzə ilə çıxış etmişdir. Sonra laboratoriyanın aparıcı elmi işçisi, dos., Rəşad Məstəliyev Kamil Mənsimovla həmmüəllif olduqları “Stoxastik Qursa–Darbu sistemlərində klassik mənada məxsusi idarələrin optimallığı üçün çoxnöqtəli zəruri şərtlər” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzələr konfrans iştirakçılarının  marağına səbəb olmuş, müxtəlif suallar səsləndirilmiş və müzakirələr aparılmışdır.
Qeyd edək ki, İrkutsk Dövlət Universitetinin Riyaziyyat və İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilən konfransın proqramına laboratoriyanın 5 seksiya məruzəsi daxil edilmişdir.

Сотрудники и диссертанты Института систем управления приняли участие в международной научной конференции
20.09.2022 /
Сотрудники лаборатории методов управления в сложных динамических системах Института систем управления и диссертанты института по подготовке докторов философии и докторов наук приняли участие в IV Международной научной конференции “Динамические системы и компьютерные науки: теория и приложения”, которая проходит 19-22 сентября 2022 года в Иркутске, Россия.
На конференции с докладом выступил заведующий лабораторией методов управления в сложных динамических системах, д.м.н., проф. Камиль Мансимов. Затем ведущий научный сотрудник лаборатории, доцент. Рашад Масталиев выступил с выполненным в соавторстве с Камилем Мансимовым докладом на тему “Многоточечные необходимые условия оптимальности особых в классическом смысле управлений в стохастических системах Гурса–Дарбу”. Доклады вызвали интерес участников конференции, были озвучены различные вопросы и проведены обсуждения.
Отметим, что в программу конференции, организованной Институтом математики и информационных технологий Иркутского государственного университета, вошли 5 секционных докладов лаборатории.