İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının əməkdaşları 23-24 sentyabr 2022-ci il tarixlərində Səmərqənd Dövlət Universiteti və Özbəkistan EA-nın Romanov adına Riyaziyyat İnstitutu ilə birgə təşkil etdiyi “Riyazi analiz və onun müasir riyazi fizikaya tətbiqləri” adlı beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər.
Konfransda Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi., dosent Rəşad Məstəliyev laboratoriya müdiri r.e.d., prof. Kamil Mənsimovla həmmüəllif olduqları “Funksional məhdudiyyətli kəsilməz adi stoxastik sistemlərdə optimal idarələr” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, mövzu ərafında müxtəlif suallar verilmiş və müzakirələr aparılmışdır.

23-24 сентября 2022 года сотрудники лаборатории методов управления в сложных динамических системах Института систем управления (ИСУ) приняли участие в международной научной конференции “Математический анализ и его приложения к современной математической физике”, организованной совместно Самаркандским государственным университетом и Институтом математики им.Романова АН Узбекистана.
Ведущий научный сотрудник лаборатории методов управления в сложных динамических системах доцент Рашад Масталиев, выступил на конференции с докладом, написанным в соавторстве с заведующим лабораторией д.м.н., проф. Камилем Мансимовым, на тему “Оптимальное управление в непрерывных простых стохастических системах с функциональными ограничениями”. Доклад вызвал интерес участников конференции, по теме были заданы различные вопросы и проведены обсуждения.