İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının əməkdaşları 23-24 sentyabr 2022-ci il tarixlərində Səmərqənd Dövlət Universiteti və Özbəkistan EA-nın Romanov adına Riyaziyyat İnstitutu ilə birgə təşkil etdiyi “Riyazi analiz və onun müasir riyazi fizikaya tətbiqləri” adlı beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər.
Konfransda Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi., dosent Rəşad Məstəliyev laboratoriya müdiri r.e.d., prof. Kamil Mənsimovla həmmüəllif olduqları “Funksional məhdudiyyətli kəsilməz adi stoxastik sistemlərdə optimal idarələr” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, mövzu ərafında müxtəlif suallar verilmiş və müzakirələr aparılmışdır.

Employees of the Institute of Control Systems participated in an international scientific conference
23.09.2022 /
Employees of the Laboratory of Control Methods in Complex Dynamic Systems of the Institute of Control Systems (ICS) took part in the international scientific conference "Mathematical Analysis and its Applications to Modern Mathematical Physics", organized jointly by the Samarkand State University and the Romanov Institute of Mathematics, Academy of Sciences of Uzbekistan, on September 23-24, 2022.
Leading researcher of the Laboratory of Control Methods in Complex Dynamic Systems Associate Professor Rashad Mastaliyev presented at the conference the paper "Optimal control in continuous ordinary stochastic systems with functional constraints", co-authored with the Head of the Laboratory, Professor Kamil Mansimov, Doctor of Mathematics. The paper provoked the interest of the conference participants, various questions were asked and discussions were held on the topic.