“Elektron idarəediləbilən su və istisu sayğacları” layihəsinin təqdimat mərasimi
13.11.2017-ci il tarixində AMEA İdarətmə Sistemləri İnstitutunda “Elektron idarəediləbilən su və istisu sayğacları” layihəsinin təqdimat mərasimi keçirilmişdir. Tədbirdə AMEA YT Parkının və AME İSİ-nin əməkdaşları iştrak etdilər. Mərasimdə İSİ-nin direktoru akademik Telman Əliyev və AMEA YT Parkının direktoru Vüqar Babayev açılış nitqi ilə çıxış ediblər.
Türkəyinin EUROMET şirkətinin rəhbəri Recai Coşkun şirkət tərəfindən istehsal olunan müxtəlif tipli elektron idarəediləbilən su və isti su sayğacları barədə ətraflı məlumat vermişdir.
Təqdimat çərçivəsində İdarətmə Sistemləri İnstitutunda son zamanlar yaradılmış və böyük innovativ – tədqiq əhəmiyyətli aşağıdakı layihələr barədə məlumat verilmişdir:
1. Mühərriklərin idarə edilməsində dünyada əvəzi olmayan Tezlik Çeviricilərinin (TÇ) və TÇ əsaslı Enerjiyə Qənaət Avadanlıqlarının (EQA) istehsalı;
2. Müasir tipli Yanacaq Paylama Kalonkalarının (YPK) istehsalı;
3. Reklam sənayesində geniş yayılmış LED Displey panellərinin istehsalı;
4. Enerji daşıyicılarının (su,qaz, işıq) avtomatlaşdırılmış nəzarət, hesabat və idarəetmə sistemı. Mühəndis texniki sistemlərin təhlükəsizliyinin nəzarəti və idarə edilməsi
Təqdimat və İSİ-nin layihələri ətrafında aparılan geniş müzakirələrdə yerli mütəxəssislər və EPC Group Şirkətinin rəhbəri Mohammad Miabi iştrak etdilər.
Tədbirin sonunda EUROMET şirkəti, EPC Group Şirkəti, AMEA YTP və İSİ arasında gələcək qarşılıqlı əməkdaşlığ barəsində fikir mübadiləsi aparildı.

Presentation of "Controllable electronic water and hot water meters" project
The presentation of the project "Controllable electronic water and hot water meters" was held at the Institute of Control Systems of ANAS on 13 November 2017. Employees of the High Technology Park of ANAS and ICS of ANAS took part in the event. Director of ICS of ANAS, Acad. Telman Aliev and Director of the High Tech Park Vugar Babayev spoke at the ceremony.
CEO of the Turkish company EUROMET Coşkun Recai informed the participants in detail about various types of controllable electronic water and hot water meters manufactured by the company.
As part of the event, information was presented on the following major innovative projects recently developed at the Institute of Control Systems:
1. Production of frequency inverters (FI) and FI-based energy-saving equipment that has no equivalent in engine control in the world;
2. Production of modern type fuel dispensing units;
3. Production of LED display panels widely used in advertising industry;
4. Automatic Meter Reading/ Advanced Metering Infrastructure (water, gas, energy). Control and management of safety of engineering and technical systems
CEO of EPC Group Mohammad Miabi and local specialists participated in the discussion of the presentation and the ICS projects.
At the end of the event, an exchange of opinions on further cooperation between EPC Group, EUROMET, High Tech Park of ANAS and ICS of ANAS took place.