“Elektron idarəediləbilən su və istisu sayğacları” layihəsinin təqdimat mərasimi
13.11.2017-ci il tarixində AMEA İdarətmə Sistemləri İnstitutunda “Elektron idarəediləbilən su və istisu sayğacları” layihəsinin təqdimat mərasimi keçirilmişdir. Tədbirdə AMEA YT Parkının və AME İSİ-nin əməkdaşları iştrak etdilər. Mərasimdə İSİ-nin direktoru akademik Telman Əliyev və AMEA YT Parkının direktoru Vüqar Babayev açılış nitqi ilə çıxış ediblər.
Türkəyinin EUROMET şirkətinin rəhbəri Recai Coşkun şirkət tərəfindən istehsal olunan müxtəlif tipli elektron idarəediləbilən su və isti su sayğacları barədə ətraflı məlumat vermişdir.
Təqdimat çərçivəsində İdarətmə Sistemləri İnstitutunda son zamanlar yaradılmış və böyük innovativ – tədqiq əhəmiyyətli aşağıdakı layihələr barədə məlumat verilmişdir:
1. Mühərriklərin idarə edilməsində dünyada əvəzi olmayan Tezlik Çeviricilərinin (TÇ) və TÇ əsaslı Enerjiyə Qənaət Avadanlıqlarının (EQA) istehsalı;
2. Müasir tipli Yanacaq Paylama Kalonkalarının (YPK) istehsalı;
3. Reklam sənayesində geniş yayılmış LED Displey panellərinin istehsalı;
4. Enerji daşıyicılarının (su,qaz, işıq) avtomatlaşdırılmış nəzarət, hesabat və idarəetmə sistemı. Mühəndis texniki sistemlərin təhlükəsizliyinin nəzarəti və idarə edilməsi
Təqdimat və İSİ-nin layihələri ətrafında aparılan geniş müzakirələrdə yerli mütəxəssislər və EPC Group Şirkətinin rəhbəri Mohammad Miabi iştrak etdilər.
Tədbirin sonunda EUROMET şirkəti, EPC Group Şirkəti, AMEA YTP və İSİ arasında gələcək qarşılıqlı əməkdaşlığ barəsində fikir mübadiləsi aparildı.

Церемония презентации проекта "Управляемые электронные счетчики тепла или теплосчётчики"
13 ноября 2017 года в Институте Систем Управления НАНА состоялась презентация проекта "Управляемые электронные счетчики тепла или теплосчётчики". На мероприятии приняли участие сотрудники Парка Высоких Технологий НАНА и ИСУ НАНА. На церемонии со вступительной речью выступили директор ИСУ НАНА, академик Тельман Алиев и директор Парка ВТ Вугар Бабаев.
Руководитель Турецкой компании EUROMET Джошкун Речаи подробно проинформировал участников мероприятия о различного типа электронных счетчиках тепла или теплосчётчиках, производимых компанией.
В рамках презентации была представлена информация о нижеследующих крупных инновационного характера проектах, созданных за последнее время в Институте Систем Управления:
1. Производство Инверторов Частоты (ИЧ) и энергосберегающего оборудования на основе ИЧ, не имеющих аналога в управлении двигателей;
2. Производство современного типа Колонок Распределения Топлива (КРТ);
3. Производство LED Дисплей панелей, получивших широкое распространение в рекламной промышленности;
4. Автоматизированная система контроля, учёта и управления энергоресурсами (воды, газа, света). Контроль и управление безопасностью инженерно-технических систем.
В обсуждениях вокруг Презентации и проектов ИСУ приняли участие руководитель компании EPC Group Мохаммад Миаби и местные специалисты.
В конце мероприятия прошел обмен мнениями о дальнейшем сотрудничестве между компаниями EPC Group, EUROMET, ПВТ НАНА и ИСУ НАНА.