AMEA-nın müxbir üzü Qorxmaz İmanov beynəlxalq tədbirdə iştirak edib
15-20 noyabr 2022-ci il tarixlərində İspaniyanın Barselona şəhərində İspaniya İqtisadiyyat və Maliyyə Elmləri Kral Akademiyasında (RACEF) XVII Beynəlxalq Akt keçirilib.
XVII Beynəlxalq Aktda açılış nitqi ilə çıxış edən RACEF-in prezidenti Xayme Xil Aluxa keçirilən tədbirin önəminə toxunub, dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tanınmış alim və Barselona İqtisadiyyat Şəbəkəsinin üzvlərini bir araya gətirən bu görüşün məqsədinin dayanıqlı bir dünyaya nail olmaq üçün əməkdaşlıq etmək, iqtisadi tədqiqatlar ətrafında bilik mübadiləsi aparmaq olduğunu qeyd edib.
Tədbirdə AMEA-nın müxbir üzvü, RACEF-in xarici üzvü professor Qorxmaz İmanov “Dünyanın hərbi-siyasi vəziyyətinin ölkənin dayanıqlı inkişafına təsiri” adlı məruzə ilə çıxış edib. Məruzə müxtəlif ölkələrin tanınmış alimləri tərəfindən maraqla qarşılanıb, mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb.

Corresponding Member of ANAS Gorkhmaz Imanov took part in international event
The Royal Spanish Academy of Economic and Financial Sciences (RACEF) held its XVII International Act from November 15 to 20, 2022 in Barcelona, Spain.
Inaugurating the XVII International Act, RACEF President Jaime Gil Aluja touched on the importance of the event, noting that the purpose of this meeting, which brings together renowned scholars from around the world and members of the Barcelona Economic Network, is to cooperate to achieve sustainable peace, sharing knowledge around economic research.
Corresponding Member of ANAS, foreign member of RACEF, Professor Gorkhmaz Imanov made a presentation on "The impact of the military and political situation in the world on the sustainable development of a country" at the event. The presentation was received by famous scientists from different countries with interest, and there were discussions on the topic.