İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı riyaziyyat elmlər doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Tanıma, identifikasiya və optimal qərar qəbuletmə üsulları laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, dosent Anar Rəhimov Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Kommisiyasının 28 oktyabr 2022-ci il tarixli qərarı ilə riyaziyyat elmi sahəsi üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
Qeyd edək ki, A.Rəhimov riyaziyyat elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasında “Dinamik sistemlər üçün funksiyaların verilmiş siniflərində tərs və optimal idarəetmə məsələlərinin tədqiqi və ədədi həlli” mövzusunda doktorluq işini yerinə yetirmişdir.

Сотруднику Института систем управления присуждена ученая степень доктора математических наук
Ведущему научному сотруднику лаборатории распознавания, идентификации и оптимальных методов принятия решений Института систем управления (ИСУ), доценту Анару Рагимову решением Высшей аттестационной комиссии при президенте Азербайджанской Республики от 28 октября 2022 года присуждена ученая степень доктора наук в области математических наук.
Отметим, что для получения ученой степени доктора математических наук А. Рагимов выполнил докторскую работу на тему “Исследование и численное решение обратных задач и задач оптимального управления динамическими системами на заданных классах функций” по специальности 1203.01 – “Компьютерные науки”.