İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı riyaziyyat elmlər doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Tanıma, identifikasiya və optimal qərar qəbuletmə üsulları laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, dosent Anar Rəhimov Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Kommisiyasının 28 oktyabr 2022-ci il tarixli qərarı ilə riyaziyyat elmi sahəsi üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
Qeyd edək ki, A.Rəhimov riyaziyyat elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasında “Dinamik sistemlər üçün funksiyaların verilmiş siniflərində tərs və optimal idarəetmə məsələlərinin tədqiqi və ədədi həlli” mövzusunda doktorluq işini yerinə yetirmişdir.

Employee of the Institute of Control Systems was awarded degree of Doctor of Mathematics
Leading researcher of the Laboratory of recognition, identification and optimal decision-making methods of the Institute of Control Systems (ICS), Associate Professor Anar Rahimov was awarded the degree of Doctor of Science in Mathematics by the decision of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated October 28, 2022.
Note that to obtain the degree of Doctor of Mathematics A. Rahimov completed the doctoral dissertation on "Investigation and numerical solution to inverse and optimal control problems for dynamical systems on given classes of functions", specialty 1203.01 - "Computer Science".