“Fövqəladə hallarda idarəetmə məsələlərinin həll modelləri və texnologiyaları” adlı monoqrafiya çapdan çıxıb
12.04.2017 / Nəşr fəaliyyəti
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinin rəisi, Idarəetmə Sistemləri İnstitunun saylı "Qəzaların monitorinqi və proqnozlaşdırılması” laboratoriyasının rəhbəri, texnika elmləri doktoru, professor Əminağa Sadıqovun "Fövqəladə hallarda idarəetmə məsələlərinin həll modelləri və texnologiyaları” adlı monoqrafiyası işıq üzü görüb.
"Elm” nəşriyyatı tərəfindən çap olunan kitabın elmi redaktoru, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyev, rəyçisi isə texnika elmləri doktoru, professor Allahverdi Həsənovdur.
Monoqrafiyada fövqəladə hallarda mühafizə tədbirlərinin idarə olunmasının təkmilləşdirilməsinə yönəlmiş yeni modellər, metodlar və vasitələr tədqiq edilir.
Nəşr fövqəladə hallarda əhalinin mühafizəsi üzrə dövlət orqanlarının əməkdaşları, elmi işçilər və ali təhsil müəssisələrinin tələbələri üçün nəzərdə tutulub.

Издана монография «Модели и технологии решения задач управления в чрезвычайных ситуациях»
Вышла в свет монография начальника Управления науки и образования аппарата Президиума НАНА, руководителя лаборатории «Мониторинг и прогнозирование аварий» Института Систем Управления, доктора технических наук, профессора Аминага Садыгова «Модели и технологии решения задач управления в чрезвычайных ситуациях».
Научный редактор книги, увидевшей свет в издательстве «Элм» - директор Института систем управления, академик Тельман Алиев, а рецензент - доктор технических наук, профессор Аллахверди Гасанов.
В монографии исследованы новые методы и модели усовершенствования управления мерами защиты в чрезвычайных ситуациях.
Издание предусмотрено для сотрудников государственных органов по защите населения в чрезвычайных ситуациях, деятелей науки и студентов.