Yunanıstanın Thessaly Universiteti və İSİ arasında birgə layihə Erasmus+ qrantına layiq görülüb
Yunanıstanın Afina şəhərində yerləşən Thessaly Universiteti (UTh) və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) 2022-ci ilin fevral ayında Avropa Komissiyasının Erasmus+ tələbə mübadilə proqramına təqdim edilmiş ERASMUS+ (Action KA171) proqramının “Ali təhsil tələbələri və işçi heyəti üçün mobillik” layihəsi qalib layihələrin siyahısına daxil olmuşdur.
Müəssisə: Yunanıstanın Afina şəhərində yerləşən Thessaly Universiteti və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun İdarəetmə Sistemləri İnstitutu
Layihənin koordinatoru: İSİ-nin laboratoriya müdiri, professor Kamil Ayda-zadədir
Layihənin şərtlərinə görə:
- Azərbaycanda təhsil və ya təcrübə keçmək üçün (2 ay müddətinə) bir UT PhD tələbəsinin ezamiyyəti;
- Yunanıstanda təhsil və ya təcrübə keçmək üçün (2 ay müddətinə) bir İSİ tələbəsinin ezamiyyəti;
- Azərbaycanda tədris üçün (5 iş günü və 2 səyahət günü üçün) UTh-dən iki heyət üzvünün ezamiyyəti;
- Yunanıstanda tədris üçün (5 iş günü və 2 səyahət günü üçün) İSİ-dən iki heyət üzvünün ezamiyyəti nəzərdə tutulmuşdur.

Совместный проект греческого Университета Фессалии и ИСУ получил грант Erasmus+
Совместный проект Университета Фессалии (UTh), Афины, Греция, и Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР «Мобильность для студентов и сотрудников высших учебных заведений» программы ERASMUS+ (Action KA171), представленный в программу обмена студентами Erasmus Европейской комиссии в феврале 2022 года, был включен в список проектов-победителей.
Учреждение: Университет Фессалии в Афинах, Греция, и Институт систем управления Министерства науки и образования АР
Координатор проекта: заведующий лабораторией ИСУ, профессор Камиль Айда-заде
Проект предусматривает:
командировка (на 2 месяца) одного студента-соискателя ученой степени доктора философии UTh для обучения или стажировки в Азербайджане;
командировка (на 2 месяца) одного студента ИСУ для обучения или стажировки в Греции;
командировка (на 5 рабочих дней и 2 дня в пути) двух сотрудников UTh для преподавания в Азербайджане;