Yunanıstanın Thessaly Universiteti və İSİ arasında birgə layihə Erasmus+ qrantına layiq görülüb
Yunanıstanın Afina şəhərində yerləşən Thessaly Universiteti (UTh) və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) 2022-ci ilin fevral ayında Avropa Komissiyasının Erasmus+ tələbə mübadilə proqramına təqdim edilmiş ERASMUS+ (Action KA171) proqramının “Ali təhsil tələbələri və işçi heyəti üçün mobillik” layihəsi qalib layihələrin siyahısına daxil olmuşdur.
Müəssisə: Yunanıstanın Afina şəhərində yerləşən Thessaly Universiteti və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun İdarəetmə Sistemləri İnstitutu
Layihənin koordinatoru: İSİ-nin laboratoriya müdiri, professor Kamil Ayda-zadədir
Layihənin şərtlərinə görə:
- Azərbaycanda təhsil və ya təcrübə keçmək üçün (2 ay müddətinə) bir UT PhD tələbəsinin ezamiyyəti;
- Yunanıstanda təhsil və ya təcrübə keçmək üçün (2 ay müddətinə) bir İSİ tələbəsinin ezamiyyəti;
- Azərbaycanda tədris üçün (5 iş günü və 2 səyahət günü üçün) UTh-dən iki heyət üzvünün ezamiyyəti;
- Yunanıstanda tədris üçün (5 iş günü və 2 səyahət günü üçün) İSİ-dən iki heyət üzvünün ezamiyyəti nəzərdə tutulmuşdur.

A joint project of the Greek University of Thessaly and ICS was awarded an Erasmus+ grant
A joint project between the University of Thessaly (UTh), Athens, Greece, and the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, "Mobility for Students and Staff of Universities" of the ERASMUS+ program (Action KA171), submitted to the Erasmus student exchange program of the European Commission in February 2022, has been included in the list of winning projects.
Institution: the University of Thessaly in Athens, Greece, and the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan