İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya müdiri tanınmış xarici universitetin dissertasiya şurasının üzvü seçilmişdir
08.12.2022 / Mühüm xəbərlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Tanıma, identifikasiya və optimal qərar qəbuletmə üsulları laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Kamil Ayda-zadə Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərində yerləşən Beynəlxalq İnformasiya Texnologiyaları Universitetinin 28 dekabr 2022-ci il tarixində keçiriləcək dissertasiya şurasının üzvü seçilmişdir.
Şurada doktorant Merembaev Timur Jumakanoviçin "6D070400 – “Kompüter elmləri və proqram təminatı” ixtisası üzrə “Texniki sistemlərin monitorinqi üçün proqram və aparat vasitələrinin işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçiriləcəkdir.

Head of Laboratory of the Institute of Control Systems was elected a member of the dissertation council of a renowned foreign university
08.12.2022 /
Corresponding Member of ANAS Kamil Aida-zade, Head of Laboratory of Recognition, Identification and Methods of Optimal Decision Making at the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was elected member of the dissertation council of the International University of Information Technologies in Almaty, Republic of Kazakhstan, to be held on December 28, 2022.
The defense of the dissertation work of doctoral student Merembayev Timur Dzhumakanovich on "Development of software and hardware for monitoring technical systems" on the specialty 6D070400 - "Informatics and Software" will be held at the Council.