İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya müdiri tanınmış xarici universitetin dissertasiya şurasının üzvü seçilmişdir
08.12.2022 / Mühüm xəbərlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Tanıma, identifikasiya və optimal qərar qəbuletmə üsulları laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Kamil Ayda-zadə Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərində yerləşən Beynəlxalq İnformasiya Texnologiyaları Universitetinin 28 dekabr 2022-ci il tarixində keçiriləcək dissertasiya şurasının üzvü seçilmişdir.
Şurada doktorant Merembaev Timur Jumakanoviçin "6D070400 – “Kompüter elmləri və proqram təminatı” ixtisası üzrə “Texniki sistemlərin monitorinqi üçün proqram və aparat vasitələrinin işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçiriləcəkdir.

Заведующий лабораторией Института систем управления избран членом диссертационного совета известного зарубежного университета
08.12.2022 /
Заведующий лабораторией распознавания, идентификации и методов принятия оптимальных решений Института систем управления Министерства науки и образования АР, член-корреспондент НАНА Камиль Айда-заде избран членом диссертационного совета Международного университета информационных технологий, расположенного в городе Алматы Республики Казахстан, который состоится 28 декабря 2022 года.
На совете состоится защита диссертационной работы докторанта Мерембаева Тимура Джумакановича по теме "Разработка программно-аппаратных средств мониторинга технических систем" по специальности 6D070400 - "Информатика и программное обеспечение".