İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda ixtisas və fərq doktorluq imtahanlarının qəbulu başa çatmışdır
AМЕА-nın prezidenti v.i.e. akademik Arif Həşimovun 24 oktyabr 2022-ci il tarixli 551 №-li “Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) 2022-ci ilin qış imtahan sessiyasında ixtisas və fərq doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə AMEA-nın müxbir üzvləri Əminağa Sadıqovun və Ağası Məlikovun, professor Knyaz Məmmədovun sədrliyi ilə Qəbul komissiyaları yaradılmışdır.
30 noyabr, 1, 6 və 14 dekabr 2022-ci il tarixlərinə təyin olunmuş imtahanlarda müvafiq olaraq “Texnikanın əsasları” ümumelmi fənni üzrə fərq imtahanında 2, 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasından doktorluq imtahanında 2, 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisasından doktorluq imtahanında 1 və Riyaziyyat fənni üzrə fərq imtahanında 1 iddiaçı iştirak etmişdir.

Завершился прием докторских экзаменов по специальности и академической разнице в докторантуру Института систем управления
15.12.2022 /
В соответствии с распоряжением и.о. Президента НАНА академика Арифа Гашимова №551 от 24 октября 2022 года “О проведении зимней экзаменационной сессии” в Институте систем управления (ИСУ) были созданы приемные комиссии под председательством членов-корреспондентов НАНА Аминаги Садыгова и Агаси Меликова и профессора Князя Мамедова для приема докторских экзаменов по специальности и академической разнице на зимней экзаменационной сессии 2022 года.
30 ноября, 1, 6 и 14 декабря 2022 года 2 абитуриента сдали академическую разницу по общеобразовательной дисциплине “Основы техники”, в докторских экзаменах по специальности 1203.01 - “Компьютерные науки” приняли участие 2 абитуриента, в докторских экзаменах по специальности 3338.01 - “Системный анализ, управление и обработка информации” 1 абитуриент, и 1 абитуриент сдал академическую разницу по дисциплине “Математика”.