İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları respublika elmi konfransında iştrak ediblər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının müdiri, prof. Kamil Mənsimov və laboratoriyanın aparıcı elmi işçisi dos. Rəşad Məstəliyev 2022-ci il 15-16 dekabr tarixlərində Elm və Təhsil Nazirliyi və Sumqayıt Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Riyaziyyatın fundamental problemləri və intellektual texnologiyaların təhsildə tətbiqi” II Respublika elmi konfransında iştirak ediblər. K.Mənsimov, həmçinin konfransın proqram komitəsinin üzvü olmuşdur.
Qeyd edək ki, konfrans Zoom platforması üzərindən onlayn formada keçirilib. R.Məstəliyev “Diferensial tənliklər, modelləşdirmə, optimallaşdirma və optimal idarəetmə məsələləri” seksiyasında K.Mənsimovla həmmüəllif olduğu “Gecikməyə malik və hamar olmayan keyfiyyət meyarlı stoxastik sistemlərdə optimallıq üçün zəruri şərtlər” adlı mövzuda məruzə edib. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olub, mövzu ərafında müzakirələr aparılıb.

Employees of the Institute of Control Systems participated in the republican scientific conference
Head of the Laboratory of Control Methods in Complex Dynamic Systems of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education, Professor Kamil Mansimov and leading researcher of the laboratory Associate Professor Rashad Mastaliyev participated in the II Republican scientific conference "Fundamental problems of mathematics and application of intelligent technologies in education", held on December 15-16, 2022 and organized by the Ministry of Science and Education and the Sumgayit State University. K.Mansimov was also a member of the program committee of the conference.
It should be noted that the conference was held online on the Zoom platform. R.Mastaliyev made a presentation of the paper "Necessary optimality conditions in stochastic systems with delay and non-smooth quality criteria" co-authored with K.Mansimov in the section "Differential equations, modeling, optimization and optimal control". The paper aroused the interest of the participants of the conference, discussions were held on the topic.