İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları respublika elmi konfransında iştrak ediblər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının müdiri, prof. Kamil Mənsimov və laboratoriyanın aparıcı elmi işçisi dos. Rəşad Məstəliyev 2022-ci il 15-16 dekabr tarixlərində Elm və Təhsil Nazirliyi və Sumqayıt Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Riyaziyyatın fundamental problemləri və intellektual texnologiyaların təhsildə tətbiqi” II Respublika elmi konfransında iştirak ediblər. K.Mənsimov, həmçinin konfransın proqram komitəsinin üzvü olmuşdur.
Qeyd edək ki, konfrans Zoom platforması üzərindən onlayn formada keçirilib. R.Məstəliyev “Diferensial tənliklər, modelləşdirmə, optimallaşdirma və optimal idarəetmə məsələləri” seksiyasında K.Mənsimovla həmmüəllif olduğu “Gecikməyə malik və hamar olmayan keyfiyyət meyarlı stoxastik sistemlərdə optimallıq üçün zəruri şərtlər” adlı mövzuda məruzə edib. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olub, mövzu ərafında müzakirələr aparılıb.

Сотрудники Института систем управления приняли участие в республиканской научной конференции
Заведующий лабораторией методов управления в сложных динамических системах Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР, проф. Камиль Мансимов и ведущий научный сотрудник лаборатории доцент Рашад Масталиев приняли участие во II Республиканской научной конференции “Фундаментальные проблемы математики и применение интеллектуальных технологий в образовании”, прошедшей 15-16 декабря 2022 года при организации Министерства науки и образования и Сумгаитского государственного университета. K.Мансимов также был членом программного комитета конференции.
Отметим, что конференция проходила онлайн на платформе Zoom. Р.Масталиев выступил с докладом «Необходимые условия оптимальности в стохастических системах с запаздыванием и негладкими критериями качества» в соавторстве с К.Мансимовым в секции «Дифференциальные уравнения, моделирование, вопросы оптимизации и оптимального управления». Доклад вызвал интерес участников конференции, вокруг темы были проведены обсуждения.