AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əminağa Sadıqovun 60 illik yubileyi Dövlət İdarəçilik Akademiyasında qeyd olunub
22.12.2022 / Mühüm xəbərlər
21 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının (DİA) nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Şurasının iclasında DİA-nın rektoru, akademik Urxan Ələkbərov AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əminağa Sadıqovu 60 illik yubileyi münasibətilə akademiyanın kollektivi adından təbrik edib. O, Ə.Sadıqovun DİA-da Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri, Dissertasiya şurasının üzvü və həmin şuranın nəzdində “Davamlı inkişafın idarə edilməsi” ixtisası üzrə daimi fəaliyyət göstərən elmi seminarın sədri kimi fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Rektor Ə.Sadıqovun Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətində uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə toxunaraq onun ölkəmizdə elm siyasətinin formalaşdırılmasında və həyata keçirilməsində fəal iştirak etdiyini, yüksək ixtisaslı elmi kadrların hazırlanmasında müstəsna rol oynadığını bildirib.
U.Ələkbərov, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının Təşəkkürnaməsini və xatirə hədiyyəsini Ə.Sadıqova təqdim edib.

В Академии государственного управления отметили 60-летний юбилей члена-корреспондента НАНА, профессора Аминаги Садыгова
22.12.2022 /
21 декабря 2022 года на заседании Диссертационного совета при Академии государственного управления (АГУ) при Президенте Азербайджанской Республики ректор АГУ академик Урхан Алекперов от имени коллектива академии поздравил исполнительного директора Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР члена-корреспондента НАНА, профессора Аминагу Садыгова с 60-летним юбилеем. Он высоко оценил деятельность А. Садыгова в качестве председателя Государственной аттестационной комиссии, члена Диссертационного совета и председателя постоянно действующего научного семинара при этом совете по специальности “Управление устойчивым развитием”.
Коснувшись многолетней плодотворной деятельности А. Садыгова в Национальной академии наук Азербайджана, ректор отметил, что он активно участвует в формировании и реализации научной политики в нашей стране, играет исключительную роль в подготовке высококвалифицированных научных кадров.
У. Алекперов также вручил А. Садыгову Благодарственную грамоту и памятный подарок Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.