AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əminağa Sadıqovun 60 illik yubileyi Dövlət İdarəçilik Akademiyasında qeyd olunub
22.12.2022 / Mühüm xəbərlər
21 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının (DİA) nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Şurasının iclasında DİA-nın rektoru, akademik Urxan Ələkbərov AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əminağa Sadıqovu 60 illik yubileyi münasibətilə akademiyanın kollektivi adından təbrik edib. O, Ə.Sadıqovun DİA-da Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri, Dissertasiya şurasının üzvü və həmin şuranın nəzdində “Davamlı inkişafın idarə edilməsi” ixtisası üzrə daimi fəaliyyət göstərən elmi seminarın sədri kimi fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Rektor Ə.Sadıqovun Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətində uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə toxunaraq onun ölkəmizdə elm siyasətinin formalaşdırılmasında və həyata keçirilməsində fəal iştirak etdiyini, yüksək ixtisaslı elmi kadrların hazırlanmasında müstəsna rol oynadığını bildirib.
U.Ələkbərov, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının Təşəkkürnaməsini və xatirə hədiyyəsini Ə.Sadıqova təqdim edib.

The Academy of Public Administration celebrated the 60th birthday of Corresponding Member of ANAS, Professor Aminaga Sadigov
22.12.2022 /
At a meeting of the Dissertation Council of the Academy of Public Administration (APA) under the President of the Republic of Azerbaijan on December 21, 2022, Rector of the Academy, Academician Urkhan Alakbarov on behalf of the Academy staff congratulated the Executive Director of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education Corresponding Member of ANAS, Professor Aminaga Sadigov on his 60th birthday. He praised A. Sadigov's work as Chairman of the State Attestation Commission, a member of the Dissertation Council and Chairman of the permanent scientific seminar on "Sustainable Development Management " under this council.
Touching upon the long fruitful activity of A. Sadigov at the Azerbaijan National Academy of Sciences, the rector noted that he was actively involved in the shaping and implementation of scientific policy in our country and played an exceptional role in the training of highly qualified scientific personnel.
U. Alakbarov also presented A. Sadigov with a certificate of appreciation and a commemorative gift of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan.