23.12.2022 / Mühüm xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri, i.ü.f.d. Aygün Əliyeva Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin, Mingəçevir Şəhər İcra Hakimiyyətinin və Fizika İnstitutunun dəstəyi ilə dekabrın 16-17-də Mingəçevir Dövlət Universitetində (MDU) “Yeni dövrdə təhsil və tədqiqat fəaliyyəti: reallıqlar və çağırışlar” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi konfransda (ISCERA 2022) iştirak edərək sertifikata layiq görülüb.
Sözügedən beynəlxalq elmi konfransa həm yerli, həm də xarici ali təhsil və elm ictimaiyyəti tərəfindən böyük maraq göstərilib. Bütövlükdə, 51 yerli ali təhsil və elmi-tədqiqat müəssisəsindən, eləcə də 9 xarici ölkənin 21 universitetindən ümumilikdə 520-dən artıq tezis və məqalə daxil olub.

Head of the Public Relations Department of the Institute of Control Systems Aygun Aliyeva, PhD in Economics, participated in the international scientific conference "Education and science in a new era: realities and challenges" (ISCERA 2022), held on 16-17 December at the Mingachevir State University with the support of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Mingachevir Executive Power and the Institute of Physics, and was awarded a certificate.
The international scientific conference attracted great interest from both local and foreign educational and scientific community. Over 520 abstracts and papers were submitted to the conference from 51 local universities and research institutions, as well as from 21 universities of 9 foreign countries.