İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların qış imtahan sessiyası başlamışdır
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Prezidentinin 21 dekabr 2022-ci il tarixli 650 №-li sərəncamına əsasən 2022/2023-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyası 2023-cü il yanvar ayının 5-dən fevral ayının 2-dək keçiriləcəkdir.
Sessiya ərzində “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə I kursda təhsil alan 6, “Kompüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə II kursda təhsil alan 7 magistrant imtahanlarda iştirak edəcəkdir.
İlk imtahan 06 yanvar 2023-cü il tarixində I kursda təhsil alan magistrantlar üçün fənn müəllimi, t.ü.f.d., dos. Tahir Əlizadənin tədris etdiyi “Kompüter elmlərinin tarixi və metodologiyası” fənnindən keçirilmişdir.
Qış imtahan sessiyası ərzində keçiriləcək növbəti imtahanlar 09, 12, 13, 18, 23, 24, 27, 30 və 31 yanvar 2023-cü il tarixlərinə təyin edilmişdir.

Winter examination period of Master’s students started at the Institute of Control Systems
Following Decree No 650 of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences dated 21 December 2022, the winter exams in the Master’s program for the academic year 2022/2023 will be held from January 5 to February 2, 2023.
6 1st year Master’s students of specialty "Computer Sciences” and 7 2nd year students of specialties "Computer Sciences” and "Process automation engineering” are taking winter exams.
The first exam of the winter exam period was held for the 1nd year Master's students on January 6, 2023 on the subject "History and methodolody of computer science" taught by Assoc. Prof. Tahir Alizada, PhD in Engineering.