Kibernetika İnstitutu AB-nin İKT üzrə 7-ci çərçivə proqramının təmsilçisidir
20-21 sentyabr 2011 ci ildə Norveçin Oslo şəhərində AB-nin "Horizon 2020” elmi tədqiqat və texnoloji proqramına həsr edilmiş görüşdə Kibernetika İnstitutunun nümayəndəsi - AB-nin tədqiqat və texnoloji çərçivə proqramlarının İKT dayaq nöqtəsinin təmsilçisi ( NCP İCT Azerbaijan ) Tofiq Babayev iştirak etmiş, AB-nin və dəvət olunmuş 50-dən çox dövlətin AB-nin tədqiqat və texnoloji çərçivə proqramlarının İKT dayaq nöqtələrinin nümayəndələri ilə fikir mübadiləsi aparmışdır.
2011-ci il mart-may aylarında AB-nin 7-ci çərçivə proqramında içtirak qaydaları üzrə təlimlər təşkil edilmişdir və İnstitutun bütün laboratoriyalarından innovasiya xarakterli layihı təklifləri araşdırılıb 7-ci çərçivə proqramında iştirak üçün 7 layihə təklifi hazırlanmışdır.

Cybernetics Institute is the representative of the EU ICT 7th Framework Programme
Tofig Babayev, representative of the Cybernetics Institute, NCP ICT Azerbaijan, took part in the meeting in Oslo (Norway) on 20-21 September, 2011, devoted to the EU Horizon 2020 scientific research and technology programme. Exchange of opinion was conducted with ICT NCP representatives of the EU research and technology framework programmes from over 50 countries.
Workshops on the procedures of participation in the EU 7th Framework Programme were organized in March-May 2011. Innovative project proposals from all laboratories of the Institute were considered and 7 project proposals were selected to participate in the 7th Framework Programme.