Nəqliyyat və logistikada modelləşmə və optimallaşdırma adlı VII beynəlxalq elmi konfrans keçirilmişdir
27.01.2023 / Mühüm xəbərlər
21-25 mart 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ), Ukrayna Milli Elmlər Akademiyası və Moldovanın Riyaziyyat və İnformatika İnstitutunun təşkilatçılığı ilə akademik Naum Zuseleviç Şorun anadan olmasının 85 illiyinə həsr olunmuş “Nəqliyyat və logistikada modelləşmə və optimallaşdırma” adlı VII beynəlxalq elmi konfrans onlayn formatda keçirilmişdir.
Qeyd edək ki, İSİ-nin Tanıma, identifikasiya və optimal qərar qəbuletmə üsulları laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Kamil Aydazadə konfransın təşkilat komitəsin üzvü seçilmişdir. Tədbirin əsas məqsədi müxtəlif elmi tədqiqat müəssisələrində çalışan alim və mütəxəssisləri bir araya gətirərək elmi və praktiki problemləri müzakirə etmək olmuşdur.

The 7th International Scientific Conference on Modelling and Optimization in Transport and Logistics was held
27.01.2023 /
The 7th International Scientific Conference on Modelling and Optimization in Transport and Logistics devoted to the 85th birthday of Academician Naum Zuselevich Shor was held on March, 21-25, 2022, in online format. It was organized by the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, National Academy of Science of Ukraine and Institute of Mathematics and Informatics of Moldova.
It should be noted that Head of the Laboratory of Recognition, Identification and Methods of Optimal Decision Making of ICS, Corresponding Member of ANAS, Professor Kamil Ayda-zade was elected as a member of the organizing committee of the conference. The main goal of the event was to bring together scientists and specialists working in various research institutions to discuss scientific and practical problems.