Nəqliyyat və logistikada modelləşmə və optimallaşdırma adlı VII beynəlxalq elmi konfrans keçirilmişdir
27.01.2023 / Mühüm xəbərlər
21-25 mart 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ), Ukrayna Milli Elmlər Akademiyası və Moldovanın Riyaziyyat və İnformatika İnstitutunun təşkilatçılığı ilə akademik Naum Zuseleviç Şorun anadan olmasının 85 illiyinə həsr olunmuş “Nəqliyyat və logistikada modelləşmə və optimallaşdırma” adlı VII beynəlxalq elmi konfrans onlayn formatda keçirilmişdir.
Qeyd edək ki, İSİ-nin Tanıma, identifikasiya və optimal qərar qəbuletmə üsulları laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Kamil Aydazadə konfransın təşkilat komitəsin üzvü seçilmişdir. Tədbirin əsas məqsədi müxtəlif elmi tədqiqat müəssisələrində çalışan alim və mütəxəssisləri bir araya gətirərək elmi və praktiki problemləri müzakirə etmək olmuşdur.

Состоялась 7-я международная научная конференция по моделированию и оптимизации в транспорте и логистике
27.01.2023 /
21-25 марта 2022 года в онлайн формате прошла VII Международная научная конференция “Моделирование и оптимизация в транспорте и логистике”, посвященная 85-летию со дня рождения академика Наума Зуселевича Шора, организованная Институтом систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, Национальной академией наук Украины и Институтом математики и информатики Молдовы.
Отметим, что заведующий лабораторией распознавания, идентификации и методов оптимального принятия решений ИСУ, член-корреспондент НАНА, профессор Камиль Айдазаде был избран членом оргкомитета конференции. Основной целью мероприятия было собрать вместе ученых и специалистов, работающих в различных научно-исследовательских учреждениях, для обсуждения научных и практических проблем.