İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların qış imtahan sessiyası başa çatmışdır
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Prezidentinin 21 dekabr 2022-ci il tarixli 650 №-li sərəncamına əsasən, 2023-cü il yanvar ayının 5-dən fevral ayının 2-dək magistrantların 2022/2023-cü tədris ili üzrə qış imtahan sessiyası keçirilir.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda sessiya ərzində “Kompüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə I kursda təhsil alan 6 magistrant 5 imtahanda, II kursda təhsil alan 7 magistrant isə ümumilikdə 10 imtahanda iştirak etmişdir.
31 yanvar 2023-ci il tarixində qış imtahan sessiyasının son imtahanı I kurs magistrantlar üçün keçirilmişdir. “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan magistrantlar fənn müəllimi, texnika elmləri doktoru, dosent Fəhrad Paşayevin tədris etdiyi “İdarəetmədə paylanmış informasiya sistemləri” fənnindən imtahanda iştirak ediblər.
Bununla da İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2022/2023-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyası uğurla başa çatmışdır.

Winter examination period of Master’s students completed at the Institute of Control Systems
Following Decree No 650 of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences dated 21 December 2022, the winter exams in the Master’s program for the academic year 2022/2023 is held from January 5 to February 2, 2023.
At the Institute of Control Systems, Master’s students of specialties "Computer Sciences” and "Process automation engineering” participated in the exams: 6 1st year students took 5 exams and 7 2nd year students took 10 exams.
The last exam of the winter exam period was held for the 1nd year Master's students on January 31, 2023. Master's students of specialty "Computer Sciences” took exam on the subject "Distributed information systems in control" taught by Assoc. Prof. Fahrad Pashayev, Doctor of Engineering.
Thus, the winter exam session for the academic year 2022/2023 has been successfully completed at the Institute of Control Systems.