“Əşyaların İnterneti. Növbəti nəsil” mövzusunda konfrans keçirildi
Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin təşkilatçılığı, "Huawei” şirkətinin sponsorluğu ilə 29-30 noyabr tarixlərində "Bakutel-2016” Beynəlxalq telekommunikasiya və informasiya texnologiyaları sərgisi çərçivəsində "Hilton"otelində "Əşyaların İnterneti. Növbəti nəsil” mövzusunda konfrans keçirilmişdir.
Konfransda "Huawei”, "SAP” və "Cisco” kimi qlobal informasiya texnologiyaları şirkətlərinin, eləcə də yüksək texnologiyalar sahəsi üzrə bir sıra beynəlxalq təşkilatların, konsaltinq qurumlarının, mikrosxem/modul/avadanlıq təchizatçılarının və mobil operatorların  nümayəndələri iştirak etmişdir.
Tədbir çərçivəsində "İKT strategiyası və "Əşyaların İnterneti”nə dair Planlar”, "Əşyaların İnterneti” Mühiti və Marketinq Təhlili” ilə bağlı yeni biznes imkanları kimi mövzular müzakirə olunmuşdur. Konfransda, həmçinin mobil operatorlar tərəfindən idarəetmənin təkmilləşdirilməsi, rəqəmsallaşdırma və biznes inkişaf strategiyaları müzakirə olundu.
Konfrasda AMEA İSİ "Xarici əlaqələr və innovasiya" şöbəsinin rəhbəri, t.ü.f.d. T.Babayev,  elmi işçilər A.Əliyeva və S.Babayeva da iştirak etmişdirlər.

Conference on “Internet of Things. The next generation” was held
A conference on the topic of "Internet of Things. The next generation” was held within the framework of BakuTel-2016 exhibition on 29-30 November. The conference was organized by the Ministry of Communications and High Technologies with the sponsorship of Huawei.
The event was attended by representatives of global information technology companies such as Huawai, SAP and Cisco, as well as representatives of a number of international high-tech companies, consulting agencies, chip/module/equipment suppliers and telecom operators.
The participants of the conference discussed such topics as "Plans for ICT strategy and the Internet of Things”, "The Internet of Things Environment and Marketing Analysis” and the related new business opportunities.
The conference also addressed the issues of improving management on the part of telecom operators and digitization and business development strategies.
The conference was also attended by Head of Foreign Relations and Innovations Department of the ICS ANAS Tofig Babayev, PhD in Engineering and the researchers of the department A. Aliyeva and S. Babayeva.