“Patent Hüquqlarında müasir istiqamətlər” mövzusunda regional seminar keçirilib
25-26 oktyabr tarixlərində Holiday inn Baku otelində " Patent hüquqlarında müasir istiqamətlər” mövzusunda regional seminar keçirilmişdir. Seminarda AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri institunun " Elmi-texniki informasiya və patent tədqiqatları” şöbəsinin rəhbəri, t.ü.f.d. Əsədova R.Ş. və həmin şöbənin patentşünası Kəngərlinskaya K.A. iştirak etmişlər.
Seminarda patentlərin qorunması və istifadəsi, beynəlxalq patent sistemi, patent sahəsində Azərbaycan Respublikasının qanunverciliyi, norma yaradıcıllığı fəaliyyəti, patentlərin keyfiyyəti və s. mövzularında müzakirələr aparılmışdır.

26.10.2016 / Conferences, assemblies
"Current trends in patent law” regional seminar took place at Holiday Inn Baku on 25-26 October 2016. Employees of the Institute of Control Systems of ANAS, Assoc.Prof. R. Asadova, PhD in Engineering, Head of Scientific technical information and patent research Department, and K. Kengerlinskaya, patent specialist at the same department, participated in the seminar.
The seminar covered such subjects as patent protection and use, international patent system, patent legislation in the Azerbaijan Republic, provisions of inventive activity, patent quality, etc.