İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) illik hesabatını təqdim etmişdir
25 dekabr 2015-ci il tarixində İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda AMEA-nın Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinə daxil olan elmi-tədqiqat institutlarının illik hesabatları dinlənilmişdir.
İclasda İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyev institutun 2015-ci il üzrə elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinin yekunu haqqında hesabatını təqdim etdmişdir.
Akademik bu il AMEA-nın 70 illik yubeliyi ilə yanaşı, İSİ-nin də 50 illik yubileyinin keçirilməsini qeyd etmişdir.
Sonra direktor 2015-ci ildə elmi-tədqiqat işləri planlarının yerinə yetirilməsi və alınmış mühüm nəticələr, həmçinin fundamental elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrinin sənayədə tətbiqi, beynəlxalq əlaqələr və qrantlar,nəşr fəaliyyəti, konfranslar, sessiyalar, seminarlar, yubileylər və digər görülmüş işlər barədə məlumat vermişdir.

Представлен годовой отчет Института систем управления
25 декабря 2015 года в Институте информационных технологий был представлен годовой отчет институтов Отделения физико-математических и технических наук НАНА.
В отчете директор Института систем управления академик Тельман Алиев представил доклад о научной и научно-организационной деятельности института за 2015 год.
В своем выступлении академик отметил, что в этом году совместно с 70-летнием юбилеем НАНА также был отмечен 50-летний юбилей Института систем управления.
Затем директор ИСУ рассказал о выполнении плана научно-исследовательских работ на 2015 год, в том числе о полученных важнейших результатах, о внедрении результатов фундаментальных научных работ в производство, международных связях и грантах, издательской деятельности, конференциях, сессиях, семинарах, юбилеях и прочих реализованных мероприятиях.