İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) illik hesabatını təqdim etmişdir
25 dekabr 2015-ci il tarixində İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda AMEA-nın Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinə daxil olan elmi-tədqiqat institutlarının illik hesabatları dinlənilmişdir.
İclasda İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyev institutun 2015-ci il üzrə elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinin yekunu haqqında hesabatını təqdim etdmişdir.
Akademik bu il AMEA-nın 70 illik yubeliyi ilə yanaşı, İSİ-nin də 50 illik yubileyinin keçirilməsini qeyd etmişdir.
Sonra direktor 2015-ci ildə elmi-tədqiqat işləri planlarının yerinə yetirilməsi və alınmış mühüm nəticələr, həmçinin fundamental elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrinin sənayədə tətbiqi, beynəlxalq əlaqələr və qrantlar,nəşr fəaliyyəti, konfranslar, sessiyalar, seminarlar, yubileylər və digər görülmüş işlər barədə məlumat vermişdir.

Annual report of the Institute of Control Systems
The annual report of the institutes of the Physics, Mathematics and Engineering Department of ANAS was presented at the Institute of Information Technologies on 25 December 2015.
Director of the Institute of Control Systems Acad. Telman Aliev made a report on the scientific and scientific-organizational activity of the Institute in 2015.
Academician mentioned that both the 70th anniversary of ANAS and the 50th anniversary of ICS had been celebrated this year.
Then Director of ICS told the assembly about the performance on the plan of scientific research work for 2015, important obtained results, application of the results of fundamental scientific projects in industry and production, international relations and grants, publishing activity, conferences, sessions, workshops, jubilees and other conducted events.