İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları “Ana harayı” abidəsini ziyarət ediblər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşları Xocalı soyqırımının 31-ci ildönümü ilə əlaqədar faciə qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış “Ana harayı” abidəsini ziyarət ediblər.
İSİ əməkdaşları Azərbaycanın dinc əhalisinə qarşı amansızlıqla törədilən Xocalı faciəsi qurbanlarının xatirəsini ehtiramla yad edib, şəhidlərin ruhuna dualar oxuyaraq abidənin önünə çiçəklər düzüblər.
Xalqımız əmindir ki, bu dəhşətli cinayəti törədənlər layiqli cəzalarını alacaqlar. Faciə qurbanlarının əziz xatirəsi hər bir azərbaycanlının qəlbində daim yaşayacaq və heç zaman unudulmayacaq. Allah bütün şəhidlərimizə rəhmət eləsin!

Employees of the Institute of Control Systems visited the "Mother's Cry" monument
To mark the 31st anniversary of the Khojaly genocide, employees of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan visited the "Mother`s Cry" monument erected in memory of the victims of the tragedy.
The employees of ICS paid tribute to the victims of the Khojaly tragedy, which was committed against the civilian population of Azerbaijan, said prayers for the souls of martyrs, and laid flowers at the monument.
Our people is confident that those who committed this horrible crime will be punished. Blessed memory of the victims will always live in the hearts of every Azerbaijani and will never be forgotten. May Allah rest the souls of all our martyrs!