İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları “Ana harayı” abidəsini ziyarət ediblər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşları Xocalı soyqırımının 31-ci ildönümü ilə əlaqədar faciə qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış “Ana harayı” abidəsini ziyarət ediblər.
İSİ əməkdaşları Azərbaycanın dinc əhalisinə qarşı amansızlıqla törədilən Xocalı faciəsi qurbanlarının xatirəsini ehtiramla yad edib, şəhidlərin ruhuna dualar oxuyaraq abidənin önünə çiçəklər düzüblər.
Xalqımız əmindir ki, bu dəhşətli cinayəti törədənlər layiqli cəzalarını alacaqlar. Faciə qurbanlarının əziz xatirəsi hər bir azərbaycanlının qəlbində daim yaşayacaq və heç zaman unudulmayacaq. Allah bütün şəhidlərimizə rəhmət eləsin!

Сотрудники Института систем управления посетили памятник "Крик матери"
В связи с 31-й годовщиной Ходжалинского геноцида сотрудники Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики посетили памятник “Крик матери”, воздвигнутый в память о жертвах трагедии.
Сотрудники ИСУ отдали дань уважения жертвам Ходжалинской трагедии, зверски совершенной против мирного населения Азербайджана, прочитали молитвы за души шехидов и возложили цветы к памятнику.
Наш народ уверен, что совершившие это страшное преступление понесут заслуженное наказание. Светлая память о жертвах трагедии всегда будет жить в сердцах каждого азербайджанца и никогда не будет забыта. Да упокоит Аллах души всех наших шехидов!