07.03.2023 / Mühüm xəbərlər
Azərbaycan qadını tarix boyu müqəddəs ana şərəfini uca tutaraq öz mübarizliyi ilə tanınmış, qadınlarımız ölkənin ictimai-siyasi, mədəni həyatında fəal iştirak etmiş, Vətənin müdafiəsində və dövlətin idarə olunmasında daim fədakarlıq nümayiş etdirməklə yanaşı döyüş meydanında da şücaət göstərmişdir.
Azərbaycan qadını mənəvi təbiətinə sadiq qalaraq zərifliyin, ülviliyin və gözəlliyin rəmzi olan adının ucalığını həmişə layiqincə qoruyub saxlamışdır. Tarix boyu, o, özünün müdrikliyi, işgüzarlığı və saflığı ilə keçmişimizə parlaq səhifələr yazmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərliyi ilə milli maraqlarımıza xidmət edən və ənənələrimizi yaşadan çoxlu sayda böyük layihələrin uğurla icra olunması Azərbaycan qadınının mərhəmət və xeyirxahlığının, zəngin mənəvi-intellektual və yüksək əxlaqi dəyərlərə malik olduğunun bariz nümunəsidir.
Müstəqil Azərbaycanın qazandığı bütün böyük uğurlarda qadınların misilsiz xidmətləri vardır. Azərbaycan xanımları ölkəmizdə inkişaf edən ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi, elmi-mədəni proseslərin fəal iştirakçısı olaraq vətənimizin yüksəlişinin təmin edilməsinə töhfələrini əsirgəmirlər və mən inanıram ki, bundan sonrada öz tövhələrini verəcəklər!

Поздравляю вас с Международным женским днем 8 Марта и желаю всего наилучшего.
Азербайджанская женщина на протяжении всей истории славилась своей борьбой, возвышая священную материнскую честь, наши женщины принимали активное участие в общественно-политической, культурной жизни страны, постоянно демонстрировали самоотверженность в защите Родины и управлении государством, а также проявляли мужество на поле боя.
Оставаясь верной своей духовной природе, азербайджанская женщина всегда достойно хранила величие своего имени, которое является символом элегантности, величия и красоты. На протяжении всей истории он писал яркие страницы нашего прошлого своей мудростью, деловитостью и чистотой.
Успешная реализация под руководством Первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой большого количества крупных проектов, служащих нашим национальным интересам и сохраняющих наши традиции, является ярким примером милосердия и доброты азербайджанской женщины, обладающей богатыми духовно-интеллектуальными и высокими нравственными ценностями.
Во всех больших успехах, достигнутых независимым Азербайджаном, женщины имеют неоценимые заслуги. Азербайджанские женщины, как активные участницы развивающихся в нашей стране общественно-политических, социально-экономических, научно-культурных процессов, не жалея сил, вносят свой вклад в подъем нашей Родины, и я верю, что они и в дальнейшем будут вносить свой вклад!